Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Edirne Belediye Başkanı Gürkan: “Seçim Sonuçları Milletimize Ve Ülkemize Hayırlı Olsun”

02.11.2015 Pts, 15:48

Edirne Belediye Başkanı Gürkan: “Seçim Sonuçları Milletimize Ve Ülkemize Hayırlı Olsun”

Reklam

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1 Kasım Genel Seçimleri’ni değerlendirerek, “Seçim sonuçları ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

1 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen genel seçimlerde AK Parti’nin tek başına iktidar olduğuna değinen Gürkan, “Demokrasilerde as olan milletin iradesinin doğru bir şekilde sandığa yansıması, gerçekleşen seçimin güvenliği ve sandıktan çıkacak sonuçlara seçmenin saygı göstermesidir. Bu anlamda Türk halkı oyunu kullandı. AK Parti tek başına iktidar oldu. Demokrasilerde halkın dediği önemlidir” diye konuştu.

Halkın kararına herkesin saygı göstermesi gerektiğini ifade eden Gürkan, “Bugün itibariyle Türkiye için yeni bir dönem başladı. Sandıktan çıkan bu sonuçların milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Tek başına iktidara gelen Ak Parti’nin bundan sonra üzerindeki sorumluluk daha da artmıştır. 78 milyon Türk milletine eşit ve adil bir şekilde hizmet etme sorumluğu omuzlarına binmiştir” dedi.

Edirne’de CHP’den Okan Gaytancıoğlu ve Erdin Bircan’ın, AK Parti’den ise Rafet Sezen’ın milletvekili seçildiğini dile getiren Gürkan şunları söyledi:

“3 milletvekilini de kutluyorum. Umarım hepsi bir araya gelir. Hepsi Edirne yararına ortak çalışmalara imza atar, tüm sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek bu sinerjiyi ve bu enerjiyi Edirne’nin yararına kullanırlar.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.