Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Sağlık, Yaşam > Edirne’de Organ Bağışı Her Geçen Gün Artıyor

05.11.2015 Per, 17:49

Edirne’de Organ Bağışı Her Geçen Gün Artıyor

Reklam

Edirne’de organ bağışının her geçen gün arttığını belirten Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “Ben saçımdan tırnağıma kadar tüm organlarımı bağışladım. Ne lazımsa alsınlar” dedi.

3-9 Kasım Organ Bağış Haftası dolayısıyla Edirne İl Sağlık Müdürlüğü, Saraçlar Caddesi’nde organ bağışı standı açtı. Standı ziyaret eden Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, organ bağış kartının hayat kurtaran bir kart olduğunu söyledi.

Stant görevlilerinden bilgiler alan Vali Şahin, “Bu hayat kurtaran kart her Edirnelinin cebinde olsa çok sevinirim. Bugün yanımda değil organ bağış kartım. Her gün yanımda olur. Cüzdanımda para kadar önemli kart sayıyorum ben bu kartı. Ben saçımdan tırnağıma kadar tüm organlarımı bağışladım. Ne lazımsa alsınlar dedik. Hiç olmazsa ben gidiyorum ama bir can kurtulsun, bir değer kazansın” ifadelerini kaydetti.

Vali Şahin, geçen yıldan bu yana Edirne’de 4-5 bin kişinin organlarını bağışladığını söyleyerek, Edirne nüfusuna göre binde bir oranında organ bağışının gerçekleştiğini vurguladı.

Gün içinde sağlık müdürlüğü ekiplerinin 20 doner bulduğunu vurgulayan Şahin, toplamda 600 rakımına ulaşmış olmalarının büyük rakam olduğunu söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.