Anasayfa > Slayt Haber > Ekoavrasya’dan Sekmen’e ziyaret

23.11.2014 Paz, 16:33

Ekoavrasya’dan Sekmen’e ziyaret

Reklam

EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade edenErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ’’Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) üstlenmiş olduğu misyon doğrultusunda yapmış olduğu çalışmalar ile Türk Cumhuriyetleri ve Avrasya ülkelerinde etkin bir rol oynamaktadır. Sivil Toplum Kuruluşlarının rolü gün geçtikçe artmaktadır. Kültürel diplomasinin icra edilebilmesi için sivil inisiyatiflere her zaman ihtiyacımız var’’ dedi.

Uluslararası ortak projelerin hayata geçirilmesi hususunda, EkoAvrasya ile birlikte hareket etmekten mutluluk duyacağını belirten Mehmet Sekmen ise, ’’Bütün amacımız Erzurum’un hak ettiği konumu elde edebilmesidir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak uluslararası çalışmalara öncelik veriyoruz. Tebriz ile Erzurum arasında başlatmış olduğumuz kardeşlik köprüsü meyvelerini vermeye başlamıştır. İlgili makamlar ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde 2015 yılı içerisinde Tebriz-Erzurum arasında uçak seferleri de başlatılacaktır. Bu ilişkiler ekonomik ve kültürel açıdan şehrimize büyük katkılar sağlayacaktır’’ dedi.

Tarihinde birçok önemli olaya tanıklık eden ve bulunduğu konumu itibariyle stratejik önem taşıyan Erzurum’un uluslararası alanda tanınırlığının arttırılabilmesi adına birçok ortak projeler yürütebileceklerini söyleyen EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, ’’Türkiye 2023 vizyonuna, sivil inisiyatif olarak katkı sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Ülkemizin önemli ve tarihi şehirlerinden birisi olan Erzurum’da yapacağımız uluslararası etkinlikler ile hem Türkiye’nin hem de Erzurum’un tanıtımına katkı sağlamayı planlamaktayız. Erzurum, stratejik olarak çok önemli bir konumda bulunmaktadır. Türk Cumhuriyetleri ile Avrupa’yı birbirine bağlayan bir kavşakta yer alıyor olması büyük bir şanstır. Özellikle 2015 yılında faaliyete geçecek olan Bakü – Tiflis- Kars Demiryolu’nun faaliyete başlaması ile Erzurum daha da hareketli bir hale gelecektir’’ diye konuştu. Ziyarette EkoAvrasya Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Coşkun da hazır bulundu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.