Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Elazığ’da Seçim Sevinci

02.11.2015 Pts, 13:48

Elazığ’da Seçim Sevinci

Reklam

AK Parti’nin sandıktan tek başına iktidar olarak çıkması Elazığ’daki vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar, kurulacak hükümete güvendiklerini belirterek, Türkiye’nin daha da güzelleşeceğini ifade etti.

Elazığlı vatandaşlar, resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti’nin yeniden tek başına iktidar olmasını ve kentte 4 milletvekili çıkarmasını memnuniyetle karşıladı. Mehmet Şirin Gözüaçık, seçim sonuçlarının Türkiye için büyük bir zafer ve kazanç olduğunu belirterek, “Bu hükümet Türkiye’yi güzelleştirecektir. Eğer 7 Haziran’da böyle olsaydı bu hale gelmezdik. Şimdi yine ucuz kurtulduk” dedi.

Üniversite öğrencisi Mehmet Akyol, Türkiye’yi daha güzel günlerin beklediğini anlatarak, “İnanıyorum ki birçok şey düzelecektir. AK Parti dün itibariyle müthiş bir zafer kazandı. Bugün ilimizde de yansımalarını gördük. İnanıyorum daha güzel olacak” diye konuştu.

“TERÖR BİTECEK, MİLLET RAHAT EDECEK”

Hükümete güvendiğini ifade eden Hüseyin Demirci, “Hükümet verdiği sözleri tutar. Memuruna, işçisine emeklisine vatandaş gerekeni yaptı. Kendileri de inşallah gerekeni yapar. Çözüm süreci de bu kararlılıkla devam ederse terör bitecektir. Milletimiz de rahat edecektir. Hükümetimize güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Ünal Kaplan, 5-6 aydır esnafın büyük zararlar gördüğüne dikkat çekerek, “Ekonomi çökmüş, hayat durmuş, iş güç yok. Bugün ilk gün olmasına rağmen dolar 3’den 2,7’ye düştü. Esnaf için vatandaş için bunların hepsi güzel şeyler” dedi. Mehmet Şirin Yılmaz adlı vatandaş, şunları kaydetti:

“Seçim Türkiye için hayırlı ve uğurlu olsun çok iyi görüyorum. Zaten bu 5 ay içerisinde Türkiye’nin hali malum herkes görüyordu ki piyasa ölü ama inşallah bundan sonra piyasa canlanır. Türkiye ekonomisi olsun, döviz olsun her şey rayına oturur. Yani millet olarak en iyi kararı vermiş durumdayız.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.