Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Elde kalan kurbanlıklara EBK sahip çıktı

12.11.2012 Pts, 23:14

Elde kalan kurbanlıklara EBK sahip çıktı

Reklam

EBK Genel Müdürü Ulubaş, Kurban Bayramında, ların büyük kısmının satıldığını, elde kalanların da EBK’ya başvurulması halinde satın alındığını söyledi.

 

 (EBK) Genel Müdürü Bekir Ulubaş, bayramdan sonra EBK’ya 5 bin 140 büyükbaş hayvan için başvuru yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

 

”Bunun bin 74’ünü kestik. Kesim için sıra bekleyen 4 bin 66 büyükbaş hayvan var. 150 küçükbaş hayvan için başvuru yapıldı. Bunların da 49’unu kestik. Besiciler bu hayvanları, kurbanlık satış sürecinde kaybettikleri kiloyu almaları için bekletiyorlar. Hayvanının getiren besiciyi geri çevirmiyoruz. Parasının yüzde 10’unu aynı gün, geri kalanını 30 gün içerisinde hesabına yatırıyoruz. EBK’nın finansman sorunu yoktur. 150 tane de küçükbaş hayvan için müracaat oldu.”

 

En çok müracaatın Erzurum, Sakarya ve Van kombinalarına yapıldığını kaydeden Ulubaş, ”Bize gelen bir başı da bin başı da geri çevirmeyeceğiz, alacağız. Bu Sayın Bakanımızın talimatıdır. EBK, besiciye sürekli, düzenli ve garanti pazar olsun diye kuruldu” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.