Anasayfa > Gündem, Kültür-Sanat, Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber > ER-VAK’tan İstanbul’a çıkarma

01.12.2014 Pts, 18:28

ER-VAK’tan İstanbul’a çıkarma

Reklam

2015 yılı “Sultan Sekisi” toplantısını İstanbul da yapmaya karar veren Er-Vak, Başkan Erdal Güzel ve yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr.Erol Kürkçüoğu,Prof.Dr.H.Ömer Özden,Prof.Dr.Süleyman Çiğdem,Opr. Dr. Rahmi Özkurt, Araş.Gör. Yücel Çil, Abdurrahman Zeynal, Fatih Tüzemen’le birlikte İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma vakfının davetlisi olarak İstanbul’a gitti. 
İstanbul Erzurumlular kültür ve Dayanışma vakfı yönetim ve danışma kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantı ,vakfın Kadiköy’de ki kendi binasında yapıldı.
Toplantıya, İstanbul Erzurum Vakıfları ve Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda Erzurum dernek ve vakıflarının yöneticileri katıldı.
Er-Vak başkanı Erdal Güzel,toplantıdaki konuşmasında, Ermeni diasporasının ve yerli işbirlikçilerinin sevk ve iskan kanununun100 yılında yapmayı düşündükleri yalan ve iftira propagandalarına karşı , tarihi gerçekleri anlatmak ve Ermeni teröristlerin Anadolu da yaptıkları katliamları kamuoyu ile paylaşmak, Ermeni çeteleri tarafından hunharca katledilen Müslüman Türk halkının yaşadıkları trajediyi dünya kamu oyuna duyurmak düşüncesiyle “22 Sultan Sekisi” toplantısını İstanbul da yapmaya karar verdiklerini söyledi. Güzel, etkinliği İstanbul Erzurum Vakıfları ve Dernekleri Federasyonu birliği ile birlikte yapmayı planladıklarını ve bu aşamada İstanbul başta olmak üzere Anadolu’nun her köşesinde görev yapan Erzurum sivil toplum kuruluşlarını ve bu milli davaya gönül veren her kesimi aralarında görmek istediklerini belirterek, birlik içerisinde bu haklı davamızı anlatmayı hedeflediklerini ifade etti.
İstanbul Erzurum Vakıfları ve Dernekleri Federasyonu Birliği Başkanı Mehmet Sabri Seven ise konuşmasında, Erzurum Kalkınma Vakfının bu anlamlı teklifinden son derece memnun olduklarını ve İstanbul da yaşayan tüm Erzurumluları ve Erzurumlu sivil toplum kuruluşlarını bu işte seferber edeceklerini ve bu işbirliğinin Erzurum la ilgili diğer konularda da devam etmesini arzu ettiklerini kaydetti.
Konuşmaların ardından, yapılacak “22. Sultan Sekisi” toplantısının yol haritası çizildi.
Toplantı esnasında Erzurum kalkınma vakfının sunduğu Erzurum belgeseli gurbetteki Erzurumlulara duygusal anlar yaşattı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.