Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > ERBİRDER’den sağduyu çağrısı

07.12.2012 Cum, 11:51

Reklam

Erzurumlular Birleşim Derneği (ERBİRDER) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Toraman, geçtiğimiz günlerde Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde yaşanan olaylarla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Yasadışı örgüt ve grupların Erzurum’u test ettiğini, Bursa’da yaşanan olayları burada tekrar ettirmek istediğini belirten ERBİRDER Başkanı Toraman, herkesi sağduyulu olmaya çağırdı.
Yaşanan olaylarda Erzurum halkının ve özellikle gençliğin büyük bir sağduyu örneği ve metanet gösterdiğini açıklayan Erzurumlular Birleşim Derneği (ERBİRDER) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Toraman, bu tür provokasyonların zaman zaman yaşanacağına değindi.
Erzurum’un bu tür provokatif olaylara prim vermemesi gerektiğini savunan Başkan Toraman, şunları söyledi: “KCK Davalarını ve dokunulmazlıkların kaldırılmasını protesto etmek için, bir grup öğrenci İmralı canisinin resimleri ve yasadışı örgüt bayrakları açarak basın açıklaması yapmak istemişlerdir. Buna tepki gösteren sağ görüşlü öğrencilerle, BDP’li oldukları açıkça belli olan grup arasında kavga, akabinde çatışmalar yaşanmıştır. Öncesinde Bursa Yavuz Selim Mahallesi’nde, sonrasında ise Erzurum’da meydana gelen bu olaylar Erzurum’un, Erzurumlu’nun nasıl bir oyunun içersine çekilmek istendiğinin açık göstergesidir. Erzurum’da insanlar Türk-Kürt ayrımı olmaksızın bin yıldır barış içerisinde, kardeşçe yaşamaktadırlar. Kız alıp kız vermişlerdir. Kaynaşmış etle tırnak olmuşlardır. Kürt kardeşlerimiz şunu bilmelidir ki; Siz ne kadar Kürt iseniz biz o kadar Kürt’üz, Biz ne kadar Türk isek sizde o kadar Türk’sünüz.. Erzurum’da ki olaylar bazı basın-yayın organlarında söylendiği gibi bir Türk-Kürt çatışması kesinlikle değildir. Bu olaylar; devletini, milletini, vatanını seven, birlik, beraberlik ve bütünlüğü savunan, bayrak diyen vatansever gençlerle, devletin bütünlüğü, Türk Milleti’nin birliği aleyhine çalışan insanlar arasında ki bir çatışmadır. Burada amaç; Erzurum’u karıştırmaktır. Erzurum’u test etmektir.
Erzurum’un milli reflekslerini denemektir. ERBİRDER olarak söylemek isteriz ki;
Erzurum üzerine oyun oynanmaz. Erzurum’da bölücülük, ayrılıkçılık prim yapmaz. Erzurumlu buna asla izin vermez. Vazgeçin bu sevdadan. Erzurum size on gömlek büyük gelir. Daha büyük olaylara sebebiyet vermeden, iyisi mi, çekin elinizi Erzurum’dan. Bırakın artık provokasyonu. Rahat bırakın Dadaşları.”
Erzurumlular Birleşim Derneği (ERBİRDER) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Toraman, İstanbul’da ve tüm Türkiye’de yaşayan Erzurumluların bu olayları yakından takip ettiğini ve her durumda hemşerilerinin yanında olduklarının bilinmesini istedi.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Gürhan Özorhan

Biri acımasız rüzgar, diğeri titrek bir çiçek,akıl ihtiyar eller titrek olsa da ben Ülkümle nikahlıyım mezara kadar.

07.12.2012, 14:54