Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > Erdoğan Başkan, PKK şampiyon

13.02.2013 Çar, 9:29

Erdoğan Başkan, PKK şampiyon

Reklam

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında AK Parti iktidarını sert eleştirirken, dün Hatay’da meydana gelen patlamayla ilgili konuştu.

 

İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları;

 

 

ERDOĞAN BAŞKAN, PKK ŞAMPİYON

”Erdoğan yeni anayasa hazırlığı paralelinde içindekileri tek tek dökmüştür. Görünen şu ki milletimiz referanduma gidecek, geleceğini oylayacaktır. Başbakan’ın hedefleri bölücü tarafı rahatsız etmemiş, el altından yaptığı pazarlıkları Başbakan’ın önüne sunmuştur. Erdoğan Başkan, PKK şampiyon sözleri duyulursa kimse bunu garip karşılamamalı, nereden çıktı dememelidir. BDP ile köşe kapmaca oynamasının inandırıcı olacağını mı düşünmektedir Erdoğan?”

 

 

ÇÖZÜM FİLMİNİN YÖNETMENİ ABD’DİR

”AKP ismine süreç denilen vahim bir serüvenin içine girmiştir. Başkahramanı İmralı canisidir. İmralı canisi AKP’nin tepesine binmiştir. Bölücü terör AKP ile aynı hizalanmıştır. Erdoğan tercihini yapmış, kimlerle el ele kalacağı haberini kendisi vermiştir. İmralı süreci isimli ihanet filminde Erdoğan’ın başrol arkadaşı İmralı canisi, yönetmeni ise ABD’dir.”

 

 

ESAD REJİMİ ÖLÜM KALIM SAVAŞI VERİRKEN, TÜRKİYE ETKİLENİYOR

”Hatay’da meydana gelen patlamada vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Patlamaya konu olan aracın hedefinin ne olduğu, azmettiricileriyle birlikte titiz bir şekilde incelenmeli ve kamuoyu bilgilendirilmelidir. Esad yönetiminden kaçarak bize sığınan mültecilerin boyutu gittikçe çoğalmaktadır.

 

 

Esad yönetimi ile mualifler arasındaki hesaplaşma uzadıkça mevcut tablo içinden çıkılamaz bir hal almıştır. Sınırdaki vatandaşlarımız korku içindedir. Sınırlarımız barut fıçısına, ateş topuna dönmüştür. Esad rejimi ölüm kalım savaşı verirken bu durum Türkiye’yi etkilemektedir. Suriye muhalefetinde gelen kafa karıştırıcı açıklamalar tam bir kısır döngüye işaret etmektedir. Sınırlarımızdan kimlerin girip çıktığı iyi kontrol edilmeli. Canlı bombalara fırsat verilmemeli.”

 

 

BİZ BİRİLERİ GİBİ BEYNİMİZİ HİPOTEK ETTİRMEDİK

”Başbakan Erdoğan Türk Milliyetçiliği’ne dair sert, taammülsüz ve düşmanca mesajlar vermekte. Türkiye’nin içinde bocaladığı bu zaman diliminde MHP’nin önem ve sorumluluğu artmıştır. MHP’yi yanlış tanıtmaya çalışanlar bizi anlama gayreti göstermelidirler.

Şartlar ne kadar olumsuz olursa olsun henüz MHP aşılamamıştır. Bizim şevkimiz inancımız ve sağlam fikir örgümüz Türk Milleti’nin güvenli sığınağıdır. Ülkemizin son bir asrını bilinçli şekilde gözden geçirenler MHP’nin nasıl doğduğunu görecektir. Biz birileri gibi beynimizi hipotek ettirmedi. Heyecanımızı rehin bırakmadık. Biz yıllar önce nasılsak hala aynıyız. 44 yıl önce Türkiye için hangi hedeflerimiz, hangi tekliflerimiz varsa bugün daha da yükseğiyle hala bizimledir. MHP Türkiye’ye sahip çıkacak ve böldürmeyecektir. Bin yıllık tarihi bölücülere bırakmayacaktır. Bilinsinki Türkiye; Irak, Lübnan olmayacaktır. AKP iktidarından kurtulmanın tek yolu, MHP’dir.”

 

 

KENDİLERİ AKILLI, HERKES ENAYİ Mİ?

”Başbakan ve partisinin çözüm süreci adı altında biraraya gelmesi, BDP’nin PKK ile kucaklaşan karesinden bir farkı yoktur. PKK’nın silah bırakacağı, militanların sınır dışına çıkacağı, her şeyin toz pembe olacağı yalanları söylenmektedir. Maalesef ki gerçek çok farklıdır. Sorarım size PKK’nın silah bırakma karşılığı ne olacaktır? Türkiye içine mesken kurmuş teröristler nasıl sökülüp alınacaktır? Başbakan kendilerini akıllı, herkesi enayi mi zannediyor? Asıl olarak milletimize çözüm bulmalı, onların sorunlarına çare aramalıdır. Çiftçimiz, işçimize, memurumuza, emeklimize çözüm üretmeli.

 

 

Milletimiz hainlere, bölücülere gözünü kapayacak kadar vicdanı erezyona uğramamıştır. Milletimizin olan biten çirkinliklere karşı koyacağı çok yakındır. Medya ve sivil toplum kuruluşları susturulmuştur. ”

 

 

ERDOĞAN SAYGUN’DAN SONRA SİLİVRİ’YE KOŞA KOŞA GİDEBİLİR

”TSK’nın etkisizleştirilmesi için bir furya başlamıştır. İnsani bir görüntüsüde olsa Erdoğan, Balyoz soruşturmasında hüküm almış bir komutanı ziyaret etmiştir. Başbakan bu hedefle Silivri’ye elinde çiçeklerle koştura koştura giderse kimse şaşırmamalıdır.

Emekli Orgeneral Ergin Saygun’a yapılan ziyaret samimi değildir.”

 

 

ABD ELÇİSİNİN İÇİŞLERİ HAKKINDA FİKİRLERİNİ SUNMASI AK PARTİ YÜZÜNDEN

”ABD Büyükelçisinin özellikle yargı hakkındaki fikirlerini sunması, içişlerine karışması, buna cesaret bulması AKP yüzündendir. Hükümet bu imkanı 10 yıldır yabancılara sunmaktadır. ABD Büyükelçisine ‘haddini bileceksin’ çıkışı nafile ve kuru gürültüdür. Erdoğan Türkiye şamaroğlanı değildir diyorsa bunu göstermelidir.”

 

 

 

OBAMA KENDİ İŞİNE BAKSIN

”Obama Türkiye’nin iç meseleleri hakkında yorumda bulunmuştur ve AKP’den hiçbir tepki gelmemiştir. Obama bize karışmamalı, beyaz sarayda beyaz hayallerine devam etmeli. Katlettiği insanların hesabını kendine vermelidir.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.