Anasayfa > İz Bırakanlar, Öne Çıkan Haberler > Erdoğan: Diktatör olsam muhalefet kaçacak yer arar

08.03.2014 Cts, 23:59

Erdoğan: Diktatör olsam muhalefet kaçacak yer arar

Reklam

Başbakan Erdoğan, İstanbul’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda Kadınlar Günü etkinliğinde konuştu… Erdoğan, kendini ‘diktötör’ diye suçlayan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye mesaj verdi.

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep TayyipErdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıylaSinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen “Kadın ve Demokrasi Buluşması” programında konuşuyor..

 

 

 

-Bütün kadın adaylarımızı, tüm kadın muhtar adaylarımızı kutluyorum. Başarılar diliyorum.

-Mısır’ın, Afrika’nın, Balkanlar’ın tüm dünyadakimağdur ve istismar edilen kadınları selamlıyorum. Tüm mazlum kadınları selamlıyorum.  Suriye’nin kahraman kadınlarını selamlıyorum. Batı’da bir meta haline getirilen tüm kadınlarımızı selamlıyorum.

 

 

 

-Suriye’de insanlığın can çekiştiği yerde analık cesaretini gösteren kadınları selamlamayıpta ne yapacağımızı soruyorum. Güçlü, zengin kişilerin sırtını döndükleri tüm Suriyeli kadınlara sesleniyorum Türkiye hep yanınızda oldu ve yanınızda olacak.

 

 

ULUSAL GÜVENLİĞE SALDIRI OLURSA GÖĞSÜMÜ SİPER EDERİM

Ülkemin ulusal güvenliğine, huzuruna saldırı varsa sonuna kadar mücadele ederim, göğsümü siper ederim.

 

-Menderes’e ne yaptılarsa bugün de bize aynısını yapmak istiyorlar. Sandıkta yenemedikleri Menderes’i zorbalıkla, kalleşlikle alt etmek istemişlerdi. Ona çok ağır iftiralar attılar.

 

Buradan Trakya’nın anadolunun çilekeş kadınlarını özellikle selamlıyorum. Şehitlerimizin annelerimizi selamlıyorum. Her birinizin ellerinden öpüyorum. Tüm şehitlerimizin dul eşlerini selamlıyorum ve yetim kızlarını selamlıyorum. Allah tüm şehitlerimizden razı olsun.

 

 

 

SEVGİLİ EŞİMİN VE KIZLARIMIN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

-Buradan sevgili eşimin ve kızlarımın da kadınlar gününü gönülden kutluyorum. Çünkü onlar beni bu yolda hiçbir zaman yalnız koymadılar. Çok ayrı kaldığımız gecelerimiz oldu. Çok sıkıntılı oluduğumuz gecelerimiz oldu. Çocuklarımızın bizi göremediği günler oldu. Sabrettik ve neticesi de güzel oldu.

 

 

 

-Benim birinci derecede kadınımızın irtifa noktası olarak gördüğüm anneliktir. Onun için annelere olan sevgim bu noktada çok çok fazla aşırı ve kadına olan saygım birinci derece oradan geliyor.

 

 

 

ANNENİN AYAKLARININ ALTI ÖPÜLÜR

-Annenin acısı farklı, o katlanılır gibi değil. Bırakın elini öpmeyi ayaklarının altı öpülür. Bizim dinimizde cennet annelerin ayakları altında, babaların değil. Cennetin kendisi de orda kokusu da orda. Kadın çok yüce. Kadına şiddet böyle birşey kabul etmek mümkün değil. Sıfır tolerans. Demokrasi diyen, hak diyen sendika ve derneklerimizi, kadın kollarımızı kutluyorum.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.