Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli Gaziantep’te buluşacak

21.08.2012 Sal, 16:40

Reklam

CHP, terörü görüşmek üzere gecen hafta TBMM‘yi toplantıya çağırmıştı. Ancak Ak Partive MHP bu çağrıya ‘hayır’ deyince, TBMM toplantı için yeterli sayıyı bulamadı. Dolayısıyla TBMM‘de temsil edilen üç büyük partinin lideri, TBMM‘de buluşamadı.

 

 

Ancak şimdi bir başka terör olayı, bayramın ikinci günü Gaziantep’teki terör saldırısı Başbakan  Recep Tayyip ErdoğanCHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli‘yi biraraya getirecek; Üç lider, dün Gaziantep’teki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin cenaze törenlerine katılacaklar.

 

 

Bayramı Ankara‘da geçiren MHP Lideri Bahçeli’nin Gaziantep’e bu akşamdan gitmesi bekleniyor.

Bayramda Rize’de olan CHP lideri Kılıçdaroğlu ise yarın sabah erkenden Antep’e gidecek.

Başbakan Erdoğan‘ın da yine yarın sabah Gaziantep’e giderek, cenaze törenine katılacağı açıklandı. Erdoğan, Gaziantep’tekinin ardından, bir başka ilde, bir başka cenazeye daha katılacak; Antep’ten Rize’ye, memleketine geçecek olan Erdoğan, burada bugün vefat eden teyzesi Meliha Er’in cenaze töreninde de hazır bulunacak.

 

 

 

DEVLETİN ZİRVESİ ORADA OLACAK

Bu arada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de yarın yapılacak cenaze törenine katılacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Gül ve üç liderin dışında halen Gaziantep’te bulunan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Ak Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik’in dışında hükümetten birçok bakan, iktidar ve muhalefet partilerinden de çok sayıda milletvekilinin yarınki cenazeye katılmaları bekleniyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.