Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Erdoğan’dan Aygün açıklaması

13.08.2012 Pts, 1:32

Reklam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Tunceli Millletvekili Hüseyin Aygün’ün kaçırılmasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı’nın takipte olduğunu belirterek, ”Malum 3 kişi olduğu söyleniyor. 3’ün 2’si bırakılmış ama Hüseyin bey şu anda kaçırılmış vaziyette. Tabii kimler kaçırmıştır, nasıl oldu bu konuda ancak tahminler var” dedi.

 

Başbakan Erdoğan, İstanbul Dostluk Grubu Derneği’nin Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftarında basın mensuplarının Aygün’ün kaçırılmasına ilişkin sorusunu yanıtladı.

Erdoğan, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

”Konuyla ilgili olarak şu an İçişleri Bakanlığımız takip ediyor, takipte. Malum 3 kişi olduğu söyleniyor. 3’ün 2’si bırakılmış ama Hüseyin bey şu anda kaçırılmış vaziyette. Tabi kimler kaçırmıştır, nasıl oldu bu konuda ancak tahminler var. Fakat tüm güvenlik güçleri işin takibindedir.

 

Temenni ederim ki kısa zaman içerisinde, inşallah yakalanır veya serbest bırakılması sağlanır. Bu tabii bölücü terör örgütünün neler yapmak istediğini ortaya koyması bakımından çok önemli. Onun için, bunlar beklediğimiz şeyler ve güvenlik güçlerimiz takiptedir. İnşallah kısa zamanda netice alırız.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.