Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Erdoğan’dan ‘Geçmiş olsun’

09.02.2013 Cts, 3:35

Erdoğan’dan ‘Geçmiş olsun’

Reklam

Başbakan Tayyip Erdoğan, Balyoz davasından 18 yıl hapis cezasına çarptırılan ve önceki gün çok kritik bir açık kalp ameliyatı geçiren emekli Orgeneral Ergin Saygun’un ailesini arayarak “Geçmiş olsun” dedi ve acil şifa dileklerini iletti. Erdoğan hastane başhekimiyle de görüşüp ameliyatla ilgili detaylı bilgi aldı.

 

BALYOZ hükümlüsü emekli Orgeneral Ergin Saygun’un önceki gün geçirdiği kritik açık kalp ameliyatı sonrasında Başbakan Tayyip Erdoğan’dan gelen telefon, Saygun Ailesi ve çevresinde büyük moral ve sevinç yarattı. Gündemin bir numaralı başlığı olan telefonun geldiğine dair ilk haberi, Türkiye dün hürriyet.com.tr’den öğrendi. Erdoğan önce hastane başhekimi ile telefonla görüştü ve ameliyata dair detaylı bilgi aldı. Erdoğan, daha sonra da aileye ulaştı ve emekli Orgeneral Saygun’un kızı Ece Saygun ile görüştü. Erdoğan, “Geçmiş olsun” diyerek acil şifa dileklerinde bulundu. Önceki gün saat 20.15 sıralarında gelen telefon ailede sevinçle karşılandı.

 

 

UZUN TUTUKLULUĞU ELEŞTİRMİŞTİ

Erdoğan, yakın dönemde uzun tutukluluk sürelerine işaret ederek bu konudaki endişelerini dile getirmiş, özellikle sağlık durumu kritik olan mahkûmların halen cezaevinde tutuklu olarak yargılanmalarının devam etmesini eleştirmişti. Erdoğan yapılan düzenlemelerin ve özellikle 3’üncü yargı paketinin aslında tutuksuz yargılama süreçlerinin önünü açtığını seslendirmişti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.