Anasayfa > Sağlık > Ergen: “İple Yüz Gerdirmeyle, 2 Yıl Konforlu Bir Cilt”

02.11.2015 Pts, 11:00

Ergen: “İple Yüz Gerdirmeyle, 2 Yıl Konforlu Bir Cilt”

Reklam

İple yüz gerdirme tedavisinin ameliyatsız bir işlem olduğunu belirten FBM Tıp Merkezi Samsun Meydan Kliniği’nden Medikal Estetik Uzmanı Nihal Ergen, bu yöntemin kişide en az iki sene konfor sağlayan bir gerginlik oluşturduğunu söyledi.

Türkiye’de son birkaç yıldır yapılmaya başlanan iple yüz gerdirme halk arasında “örümcek ağı estetiği” olarak da biliniyor. İple yüz gerdirme yöntemi, hem kadınlar da hem de erkeklerde uygulanabiliyor. Yüzde ve çenede sarkma, kaşta iniklik, sigara çizgileri gibi yüzde oluşan birçok probleme karşı uygulanabiliyor. İple yüz gerdirme estetiğinin en büyük özelliği ise cerrahi müdahale gerektirmemesi. Muayene ortamında yapılabilen bu uygulamada cilt altına yerleştirilen kendiliğinden eriyebilen polidioksanon ipler kullanılıyor. Ameliyatsız gerçekleştirilen bu işlemin en az 2 yıl kişilerde cilt gerginliği ve konforu sağladığını söyleyen FBM Tıp Merkezi Samsun Meydan Kliniği’nden Medikal Estetik Uzmanı Nihal Ergen, bu yöntemi özellikle yüzünde herhangi bir cerrahi müdahale istemeyen kişilerin tercih ettiğini ifade etti. Bu yöntemin ciltte en az 2 yıl genç ve enerjik görünüm sağladığını vurgulayan Ergen, 2 yıldan sonra da bu uygulamanın tekrar uygulanabileceğini bildirdi. İple yüz gerdirme yönteminin yüzde herhangi bir bozulma ve yara izi bırakmadığını belirten Nihal Ergen, yarım saat veya bir saat süren müdahale ile insanların güzel bir cilde kavuştuğunu söyledi.

“KISA SÜREDE SONUÇ VEREN OLDUKÇA ETKİLİ BİR YÖNTEM”

İple cilt gerdirme yöntemini uygulayan ve bu konuda açıklamalarda bulunan Medikal Estetik Uzmanı Nihal Ergen, “İple cilt gerdirme yöntemi, güvenli ve çabuk sonuçlar görebileceğiniz, özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsü için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyonuna getirmek için yan etkisi bulunmayan polidioksanon ameliyat iplikleri kullanılır. Ciltte ince uçlu iğneler yardımıyla bu ipleri ciltte istediğimiz yere göndererek ciltte asma işlemi yapıyoruz. İplikler kendiliğinden 6 ay içerisinde eriyor. Herhangi bir yan etkisi yok. Herhangi bir madde enjekte etmediğimiz için korkulacak bir yan etkisi yok. Krem anestezisi yeterli oluyor. Yüz asma şeklinde olacaksa eğer lokal anestezi uygulanabiliyor. Ameliyathane ortamı olması gerekmiyor ama steril bir ortamın olması gerekiyor. Yani muayene ortamında bir saatte yapılabilen ve ardından kişinin normal hayatına dönebildiği bir teknik” diye konuştu.

“ENERJİK VE GENÇ BİR GÖRÜNÜM İSTEYEN KİŞİLER İÇİN EN UYGUN YÖNTEM”

İple yüz gerdirme yönteminin kişinin yüzünde herhangi bir şişlik veya morluk bırakmadığını ifade eden Nihal Ergen, “Bu yöntem birçok kadın ve erkeğe daha sıkı, daha genç görünen bir cilde hızlı ve kolay şekilde sahip olma fırsatını vermektedir. ’Ben cildimde herhangi bir cerrahi müdahale istemiyorum, aşırı bir değişiklikte istemiyorum, sadece yüzümde ufak bir dinçlik istiyorum!’ diyen kişileri bu yöntemi uygulamaya yönlendiriyoruz. Bu yöntem ameliyat veya yüzünde dolgu istemeyen kişiler için çok uygun. İple yüz gerdirme işlemi lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilir ve işlem sonrasında yatılarak tedaviye veya iyileşme sürecine gerek yoktur. İple yüz gerdirme açık operasyonlardan kaçınan, enerjik ve genç bir görünüm isteyen kişiler için en uygun yöntem olduğunu söyleyebiliriz. 2 yıldan sonra da bu tedavi uygulanabilir” şeklinde konuştu.

“UZMANLARA YAPTIRILMALI!”

İple yüz gerdirme yönteminin uzmanlar tarafından uygulamasını gerektiğini vurgulayan Ergen, “Bu yöntemi plastik estetik cerrahları, dermatologlar, medikal estetik doktorları uygulayabiliyorlar. Oldukça güvenilir bir yöntemdir fakat uzmanlar tarafından uygulanması gerekir” açıklamasını yaptı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.