Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Ermeni kargo uçağı Erzurum’a indirildi

08.11.2012 Per, 6:44

Reklam

Ermenistan’dan Suriye’nin Halep kentine insani yardım malzemesi götürdüğü belirtilen bir sivil kargo uçağı daha planlı olarak Erzurum Havalimanı’na indirildi.

 

Ermenistan’a ait kargo uçağı bugün saat 06.10’da Erzurum Havalimanı’na indirildi. Geçen 15 Ekim’de olduğu gibi yine arama yapılmak üzere VIP salonu önüne götürülen uçağın çevresi, basın mensuplarının fotoğraf çekip görüntü almasını önlemek için iş makineleri ile kapatıldı.

 

 

Uçakta arama yapmak üzere Gümrük, 9’uncu Kolordu Komutanlığı’ndan mühimmat konusunda uzmanlar, Emniyet Müdürlüğü’nden arama ekipleri ile sağlık görevlileri hazır bulundu. Uçaktaki 9 mürettebattan sadece birinin inmesine izin verildi. Havalimanına gelen Erzurum Vali Yardımcısı Özgür Arslan konu ile ilgili açıklama yapmadı.

 

 

Polis ve jandarma ekipleri, uzman köpek eşliğinde uçakta arama yapıyor.

Ermenistan kargo uçağında insani yardım malzemesi olan kutular hava limanındaki x-ray cihazından tek tek geçirilecek. Aramanın öğle saatlerinde tamamlanması bekleniyor.

Bu arada havalimanında uçakların normal seferlerinin devam ettiği görüldü.

 

 

DAHA ÖNCE DE ERMENİSTAN UÇAĞI İNDİRİLMİŞTİ

Ermenistan’a ait bir sivil kargo uçağı da 15 Ekim günü yine Erzurum Havalimanı’na indirilmiş ve uçaktaki 1400 koli yardım malzemesi tek tek kontrolden geçirilmişti. Aramanın ardından uçağın kalkışına izin verilmişti.

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.