Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor > Erol Togay hayatını kaybetti

09.08.2012 Per, 15:17

Reklam

Eski milli futbolculardan Erol Togay hayatını kaybetti…

 

EROL TOGAY KİMDİR?

Erol Togay 1950 yılında  Ankara’da doğdu. Futbola Vefaspor’da başladı. Oradan Altay’a geçti. 1978 yılında Fenerbahçe‘ye transfer oldu. Defansın ortasında oynadı. 1981-82 sezonundan itibaren iki sezon Adana Demirspor’da oynadıktan sonra aktif futbola veda etti.

Millî takım kariyeri

20 kez millî takımlara çağrılan Erol Togay, 1 kez Türkiye U-21 ve 19 kez de Türkiye A Millî forması olmak üzere toplam 20 kez millî formayı giymiştir.

Teknik direktörlük kariyeri

Togay 1991 yılında Guus Hiddink’in ardından Fenerbahçe teknik direktörlüğne getirilmiştir ve yalnızca 3 maç takımın başında kalmıştır. Togay uzun zamandır  Multipl skleroz hastalığı ile mücadele ediyordu.

TFF BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski milli futbolcu Erol Togay‘ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

TFF’nin internet sitesinde yer alan başsağlığı mesajında, ”Milli takımımızın eski futbolcularından Erol Togayvefat etti. Kariyerinde Vefaspor, Altay, Fenerbahçe ve Adana Demirspor formaları giymiş olan Erol Togay, 1975-1980 yılları arasında 19’u (A) Milli olmak üzere toplam 20 kez milli takımlara çağrıldı. Erol Togay‘a Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları ve futbol ailesine başsağlığı dileriz” denildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.