Anasayfa > 5'li Üst Haber, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Erzurum Barosu’nda ruhsat heyecanı

24.05.2013 Cum, 6:20

Erzurum Barosu’nda ruhsat heyecanı

Reklam

Erzurum Barosu’nda, Avukatlık staj dönemini başarı ile tamamlayan genç avukatların ruhsat belgeleri yapılan törenlerle sahiplerine takdim edilmeye devam ediyor.
Erzurum Barosun da bugün yapılan Avukatlık Ruhsat töreninde, Ankara Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesini Başarı ile tamamlayan, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İ.Hakkı Hınıslıoğlu’nun kızı İkra Hınıslıoğlu’da, Avukatlık Ruhsatını Baro Başkanı Faruk Terzioğlu’nun elinden aldı.

 
Törende ilk önce Avukatlık yemini yapıldı. Yapılan yemin töreninin ardından Avukatlık Belgesini İkra Hınıslıoğlu’na takdim eden Baro Başkanı Avukat Faruk Terzioğlu, “İkra kızımız gerçekten başarılı bir avukat arkadaşımız kendisi ile gurur duyuyoruz, inşallah Avukatlık Belgesinin kendisine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.
Avukatlık Belgesini aldıktan sonra törende hazır bulunan Babası Hakkı Hınıslıoğlu’nun elini öpen Avukat İkra Hınıslıoğlu, daha sonra törene katılan arkadaşları ile düzenlenen programa katıldı.

 
Avukatlık töreninin ardından duygularını dile getiren Baba Hakkı Hınıslıoğlu, “Bir babanın en büyük hayali evlatlarının vatanı ve milleti için hayırlı birer evlat olması için çalışmalarıdır. Bu anlamda bugün burada yaşadığımız mutluluk inanın anlatılacak gibi değil. Kızım İkra ‘nın Avukatlık Belgesini alması bizim için büyük bir onurdur. Kendisini tebrik ediyor ve hayatı boyunca başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.