Anasayfa > Ana Manşet, Gündem > Erzurum bu kafalarla

20.02.2013 Çar, 2:20

Erzurum bu kafalarla

Reklam

 Bu yıl 42’inci kez kapılarını açan 2013 Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı ‘nda Erzurum’un temsil edilmediği ortaya çıktı. Söz konusu fuara Bursa ve Kayseri’nin katılarak Kış turizmi konusunda önemli çalışmalar yaptıkları kaydedildi.

 

Palandöken, 2011 oyunları öncesi 700 milyon TL’lik yatırım yapılmış ve bölge dünyanın önemli kış sporu merkezlerinden biri haline gelmişti. Ancak sonrasında tanıtım çalışmalarının yapılmaması Palandöken’e ilgiyi artırmadı ve birçok özel yatırım Kayseri’ye kaydı.

 

Geçtiğimiz Ocak ayında Hollanda’da 42’inci kez kapılarını açan ve dünyanın önde gelen turizm fuarlarından biri olarak kabul edilen Uluslararası Utrecht Turizm Fuarına 1.500 civarında turizm kuruluşunun katıldığını belirten turizmciler,  4 gün süreyle açık kalan fuarı 1 milyona yakın insanın ziyaret ettiğini belirttiler. Turizmciler, ‘’Dünya’nın sayılı kayak merkezlerinden biri haline geleceksin. Bu önemi fuara katılmayacaksın. Erzurum’a yazık ediliyor’’ diye konuştular.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

KEMAL KARAĞLU

BU TESİSLERİN YAPIMINA BAŞLANMADAN ÖNCE BİZİM BU DURUMA DÜŞECEĞİMİZİ BİLİYORDUK VE HER BİR KÖŞE YAZILARINDA YAZARLARIMIZ DAHİL OLMAK ÜZERE BAS BAS BAĞIRDILAR OLİPİYATLARDAN SONRA BU TESİSLER ÇÜRÜMEYE TERK EDİLMESİN AMA NE YAZIKKİ ÖYLE OLMAYA MAHKUM OLDULAR ….HANİ ERZURUMLU BİR NİNE DEMİŞ YA …….SAHAPSIZ ERZURUM …..GERÇEKTENDE ÖYLE…Saygılarımla…

20.02.2013, 7:03