Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Siyaset > ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

05.08.2014 Sal, 15:19

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

Reklam

 

 

 

 

????????

 

 

 

 

– ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

 

– Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında Bilim Müze Doğa Tarih ve Eğitim Park Projesi ve İşletilmesine ilişkinişbirliği protokolü imzalandı.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak ve üst düzey yetkililerin katıldığı protokol imza töreni, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlendi.
Erzurum’un Potansiyelinin Artmasına ve Gelişmesine Büyük Önem Veriyoruz
İmza töreninden önce konuşan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Erzurum’un çok önemli ve tarihi bir şehir olduğunu söyleyerek, projenin faydalarından bahsetti. Rektör Koçak; “Sayın Başkanımızın, Erzurum’a gelmeden öncede bu proje hakkında bilgi sahibi olduğunu sizlere de ifade etmek istiyorum. Erzurum yaklaşık beş bin yıllık geçmişiyle, bir kültür başkenti, bir eğitim ve ticaret merkezidir. Bilim Müze Doğa Tarih Ve Eğitim Park Projesi, Erzurum’un geçmişiyle geleceğini bir arada tutabilmek ve Erzurum’u bir marka şehir haline getirebilmek düşüncesiyle yola çıkmış bir çalışmadır. Biz üniversite olarak, şehrimizi geleceğe hazırlamak adına belediyesi ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte, nasıl bir hizmete vesile oluruz düşüncesiyle hareket etmeye büyük önem veriyoruz. Gerek Atatürk Üniversitesi’ndeki öğretim üyesi arkadaşlar, gerekse daha önce Erzurum’da çalışmış ve başka yerlere gitmiş öğretim üyeleri ve gerekse dışarda olan Erzurumluların da bize yön vermesi ve bu projede yer almak istemesiyle hedefimize daha hızlı ilerleyeceğimize inancımız tamdır. Bu çalışmanın sadece bir Erzurum projesi olmadığını, bir ülke projesi, belki de bir dünya projesi olduğunu söylemek iddialı olmayacaktır diye düşünüyorum. İnşallah bu proje tamamlandığında, Erzurum birçok alanda araştırmacılara hizmet edecektir. Erzurum’un tanıtımına ve turizm potansiyeline de büyük katkı sağlayacak bu çalışmanın, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
Bu Proje Şehrimize Büyük Bir Prestij Kazandıracaktır
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise projeye emeği geçen herkese teşekkür ederek şunları ifade etti; Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü arasında Bilim, Müze Doğa, Tarih ve Eğitim Parkı Projesi işletmesine ilişkin işbirliği protokolü imza töreni dolayısıyla bir arada bulunuyoruz. Ben bu projenin başlangıcından, bugüne kadar büyün emek sarf eden başta rektörüm olmak üzere, üniversite mensuplarına ve kıymetli mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah hayırlı bir işin başlangıcı için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Erzurum’umuza büyük prestij ve büyük bir onur kazandıracak, şehrimizi kentlerin ilerleme yarışında ön plana çıkaracak bir projenin imza töreninde bulunuyoruz. Bu projenin şehrimize, ülkemize, milletimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Allah yüzümüzü kara çıkarmasın.” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.