Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber, Spor > Erzurum Büyükşehir Belediyespor

21.05.2013 Sal, 15:38

Erzurum Büyükşehir Belediyespor

Reklam

Spor Toto 3. Lig 3. Grupta, 64 puan toplamasına rağmen gol averajı ile 5.lik sırasını Gümüşhane’ye kaptıran ve play offa gidemeyerek büyük bir şok yaşayan Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da yönetim ilk olarak Teknik Direktör Taşkın Güngör ile yolları ayırdı. Yönetim, sezona başlayan ve sezonu tamamlayan Teknik Patron Taşkın Güngör’le yeni sezonda devam etmeme kararı aldı.
Kulüp Başkanı Saim Özakalın yönetiminde zirve yapan Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da yöneticilerin gelecekle ilgili düşünceleri alındı. Kulüp Başkanı Saim Özakalın ve 2. Başkan Ahmet Metin Karadayı’nın da hazır bulunduğu toplantıda yönetimin göreve devam etme kararı aldıkları öğrenildi. Kulüp Başkanı Saim Özakalın, averajla play offa giden ve ardından 2. Lige yükselen komşu ilin takımı Gümüşhanespor’u da kutladıklarını belirterek, “Biz gitseydik, inanıyorum ki, 2. Lige biz çıkacaktık. Ancak olmadı. Nasip değilmiş, yapabileceğimizin fazlasını yaptık. Diğer gruplarda bizimle aynı puana sahip takımlar şampiyon olarak üst lige çıktı. Artık geriye bakmadan geleceğin hesaplarını yapmamız gerekir” dedi.

 
Yapılan zirvede Teknik Direktör Taşkın Güngör’ün durumu da masaya yatırıldı. Takımla bir sezon daha sözleşmesi bulunan teknik adamla yeni sezonda yola devam edilmeyeceğinin yönetim kurulu toplantısında ağırlık kazandığı belirtildi. Teknik Direktör Taşkın Güngör ile yollarını ayıran yönetim, yeni arayışlara giriyor.

 
Öte yandan Erzurum Büyükşehir Belediyespor yönetim toplantısında yönetiminde de revizyon kararı çıktı. Sezon başında yönetime giren, ancak yoğun işleri sebebiyle 4-5 yöneticinin kulübe zaman harcamamaları nedeniyle, listeden çıkarıldığı ve yerlerine kulübe daha fazla zaman ayırabilecek isimleri listeye dahil edildiği belirtildi. Futbol Şube Sorumlusu Abdurrezak Cellat, Ufuk Deveci, M. Emin Öz, Taner Ardahanlı, Gürkan Dölekli ve Yavuz Akpınar gibi isimlerin yönetimden affını istediği öğrenilirken, yerlerine Burhan Doğan, Mehmet Özyapar, Erdinç Timur ve Mahmut Yılmaz gibi isimlerin getirildiği ifade edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.