Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Erzurum, Diyanet’in ihtisas merkezi olacak

06.02.2013 Çar, 8:43

Erzurum, Diyanet’in ihtisas merkezi   olacak

Reklam

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı eğitim merkezlerinin Diyanet Akademisi’ne dönüştürüleceğini söyledi.

 

Diyanet Akademisi kanun taslağının hazır hale geldiğini kaydeden Mehmet Görmez, şu bilgileri verdi:

“Geçen hafta başbakan yardımcımız Bekir Bozdağ ile birlikte madde madde müzakere ettiğimiz Diyanet Akademisi kanun taslağı hazır hale geldi. Bu bir taslaktır, henüz olgunlaşmadı. Bu taslağa göre Ankara merkezde bir akademi, akademiye bağlı 3 çeşit eğitim kurumu, bir genel kurulu ve bir akademik kurulu olacak. Akademik kurul müfredatını, programını belirleyecek. Akademik kurulda görev yapan arkadaşlarımızın her birisinin statüsü üniversitede hocalık yapan bir arkadaşın statüsü kadar olacak. Buna bağlı İstanbul, Konya, Kayseri, Erzurum gibi illerimizde ihtisas merkezimiz olacak.”

 

Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açık bir üniversite gibi çalıştığını söyledi. Görmez, “Diyanet İşleri Başkanlığı son 10 yılda hiçbir kurumda görülemeyecek derecede bir açık üniversite gibi çalıştı. Binlerce arkadaşımız Açık Öğretim İlahiyat Fakültesi’ne kaydını yaptırdı ve 2 yıllık ilahiyat okudu. Yüksek okul mezunu personelin oranı yüzde 6- 7’lerden yüzde 60-70’lere tırmandı” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.