Anasayfa > Ekonomi, Öne Çıkan Haberler > Erzurum Ergaz’dan yeni marka

16.05.2013 Per, 15:50

Erzurum Ergaz’dan yeni marka

Reklam

Almanya’daki Türk işçilerin ortaklığıyla, 1978 yılında Erzurum’da kurulan Ergaz, LPG’den sonra akaryakıta da adım atarak “Bluepet” markasını oluştu.

 
Ergaz’ın yeni akaryakıt markası Bluepet için Les Ottomans Hotel’te Genel Müdür Ebubekir yağız ev sahipliğinde gerçekleştirilen lansman toplantısına çok sayıda davetli ve basın mensubu katıldı.

 
Ergaz düzenlediği toplantıda ayrıca, akaryakıttaki markası “Bluepet”in ilk istasyon tanıtımını da yaptı. Toplantıda davetlilere bir konuşma yapan Ergaz Genel Müdürü Ebubekir Yağız, “Biz mevcut kadrolarımızla, 36 yıllık tecrübemizle, Türkiye ekonomisine katkı sağlamak daha çok istihdam oluşturmak üzere çıktığımız bu yolda insana, inançlara, çevreye ve Tarihi değerlere saygılı, hizmet ve çözüm odaklı, teknolojiyi iyi takip eden, ilklere imza atan bir şirket bilinciyle, Bluepet Akaryakıt markasını hayata geçirme kararını aldık.Yeni markamızla, Ergaz olarak yıllardan bu yana tüplü gaz ve otogaz segmentinde müşterilerimizle oluşturduğumuz güvene dayalı ilişkiyi, akaryakıt müşterilerine de taşıyabilmeyi hedefliyoruz. Bluepet akaryakıt markasıyla hedefimiz 5 yılda ilk 10 arasına girmektir. İlk yıl 50 adet istasyon, 2.yıl 120 adet istasyon 3. yıl 200 ve 5.yılda 250 adeti hedefliyoruz. Akaryakıt bizim açımızdan yeni ve bilinmeyen bir iş değil. Kısaca daha önce bildiğimiz ve yaptığımız bir işte, şirket olarak yeni bir yatırım stratejisiyle, karlılığımızı ve ömrümüzü uzatacak bir pazara girmekten bahsediyoruz.Ergaz A.Ş. zaten bir Türkiye markasıdır. Türkiye’nin bütün bölgelerinde sekretaryamız ve yatırımlarımız mevcuttur. Bu avantaj Bluepet markasını rakiplerinden çok öne çıkarmaktadır. Biz hukukun ve yasaların hakim olduğu her ortamda rekabete hazırız ve kaliteden asla taviz vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 
Bluepet akaryakıt markasıyla hızla büyüyeceklerini ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yağız ise, “Halihazırda 50 Ergaz bayisi bu yıl sonuna kadar aramıza katılıyor. Hedefimiz 2 ya da 3 yıl içerisinde 250 bayi sayısına ulaşmak. İleriki hedefimiz de 5 yıl içinde ilk 10 akaryakıt oyuncusu arasında yer almak” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.