Anasayfa > Ana Manşet, Gündem, Öne Çıkan Haberler > Erzurum için başbakan devreye girdi

30.06.2014 Pts, 10:55

Reklam

Karadayı Holding tarafından yaptırılan ancak, Büyükşehir Belediyesi tarafından durdurulan  Newcity projesi için başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girdiği belirtildi.

 

Doğu Anadolu Bölgesi’nin ve Erzurum en büyükkonut projesi olan ‘Newcity’ inşaatı ruhsat sorunu yüzenden bir süre önce durdurulmuştu. Palandöken ilçesine bağlı Yenişehir semtinde Karadayı Group’a tarafından yapılan 2 bin 300 konutlu Newcity projesinin, durdurulması üzerine Ahmet Karadayı, konuyu yargıya taşıyacağını duyurmuştu.
Karadayı ayrıca, Newcity inşaatında mevcut Büyükşehir Belediye yönetimiyle alakalı bir sorun olmadığını ifade etmiş ve  sorunun eski yönetim ve daire başkanlarından kaynaklandığını belirtmişti.

 

KONU BAŞBAKAN’A İLETİLDİ

Edinilen bilgiye göre, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Erzurum’daki büyük konut krizini Başbakan Erdoğan ile paylaştı. Başbakan Erdoğan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i arayarak, konuyla ilgili geniş bilgi aldı. Başbakan daha sonra inşaatın yeniden başlaması için Sekmen’e talimat verdi.

 

ŞİMDİ NE OLACAK

 

Karadayı Group’un yeni bir blok temeli atmasına izin verilmeyecek. İnşaat,  daha önce temeli atılan ve  17 kattan oluşan 13 blokta sürecek. Karadayı Group yaklaşık 900 daireyi bitirip hak sahiplerine verecek. Kalan bölümün akibeti konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

abdullah

ahmet bey inşaat 100 gun ertelendıyse teslımatta 100 gun ertelenmelı kaldıkı bızlere ev satarken boyle problem oldugundan bahsedılmedığı halde 100 gun daha bekleyelım dedık Ama toplantıda soyledığınıze gore teslımat tam 400 gun gec yapılacak (2014 kasımda teslım almamız gerekırken 2015 aralık ta alacagız)demekkı bu problemler olmasaydı bıle yıne yetişmeyecektı Ayrıca kardelen tv de dedinizkı bu projeden mıdesı bulanan varsa yarın gelsın parasını gerı vereyım ama toplantıda dedınızkı kımse parasını gerı ıstemesın veremem 2 yıl paramız sızde ortada ev olmadıgı gıbı paramızı da gerı alamıyoruz sıyası yada maddı hangısı bılemem ama gucunuz olmadığını bıle bıle bu işe gırıp hep kendınızı hemde bızı magdur ettınız sızınkı paraysa bızım verdıklerımızde para kusura bakmayın.ıkı yıl sonra yıne puruz cıkar yıne teslım edılmezse bızlerınde santıyedekı ıscıler gıbı beledıye bınasına yuruyecegımız sanmayın bız yatırım ıcın para verıp ama gorunen o kı paramızla rezıl olacaz hakkımızdan hayırlısı Allah sıze yardım etsın bızede sabır versın….

02.07.2014, 21:09