Anasayfa > Yazar > Erzurum İzlenimlerim

19.07.2012 Per, 3:48

Erzurum İzlenimlerim

Reklam

Seçime az süre kalmasına rağmen şehirde gözle görülen bir hareketlilik göze çarpmıyor. Kendini kilitleyen seçmeni açacak anahtar vekalet isteyen vekil adaylarının elinde. Seveni çok  sadece seçim zamanı hatırlanan, et’ten kemikten yaratılan insanın yerini, suskun umutsuz ekonomik sıkıntılarla baş başa bırakılan, siyasi partilerden fazla bir beklentileri olmayan bir seçmen kitlesi. Esnaf günü kurtarmanın, partiler oy oranını artırmanın peşinde.

AKP’de hareketlilik gözle görülecek şekilde hummalı ve kendilerinden emin. Beşinci sıra adayı Muhyettin Aksak, seçmen tarafından aforoz edilmiş. Oy veren seçmen parti liderine ve sağlık bakanı Recep Akdağ için oy kullanacağını ifade ediyor.

MHP’de durum farklı hala listedeki isimler üzerinde tartışmalar var demek yerinde olur. Seçmen, heyecanlı ve çok ümitli. Bayan aday, Jale Özerzurumlu Alcan’a bakış açıları sıcak ve samimi, diğer adaylara nazaran projelerini anlatma, kadına verilen değerlerin ve sorunlarının üzerinde, çözüm yollarını da beraber sunmanın gayeti içerisinde.  İnandığı doğru projelerini ifade etmekte hiç de zorluk çekmemekte.  Diğer adaylarla birlikte, tabiri caiz ise Erzurum ve çevre ilçelerini hallaç pamuğu gibi atarak, adım adım dolaşmakta.

CHP’de durum geçen seçimlere nazaran çok hareketli, gözlemlerim oy oranlarını ikiye katlayacağıdır. Milletvekili çıkarabilecek sayı da oy oranına sahip olamadıkları gerçeğini hiçte düşünmüyorlar diyebilirim.

Diğer adı malum parti, bağımsız adayını desteklemekte görünse de seçmeni AKP ye çok yakın durmaktadır. Erzurum’dan vekil çıkarması imkansız görünmektedir. Vekaletlerin yenileceği günler yanakları öpülmekten nasırlaşmış seçmen’in,  yüzünün gülmediği gerçeğidir. Bakalım bu hareketsiz günler kimlerin kapısında davul, kimlerin kapısında matem marşları çalınacak bunu söylemek için henüz çok erken. Siyasi sihirbaz olarak nitelendirdiğim, eski cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel’in “ siyasette yirmi dört saat çok zamandır. “Sözüne inandığımdan sonuçlar için yorum yapmanın doğru olamayacağı yönündedir.

Seveni çok hatırlayanı az olanların kararını beklemek, bizleri olduğu kadar vekaleti azledilenlerle, yenilenenleri merak içerisinde heyecanlı bir bekleyişin içine itmektedir. Hırs ve gurur heykeli görünümündeki vekil adaylarına bir hatırlatma. Anahtarı elinde bulunan kilidin şifresinin asılda olduğudur. Ülkü İle Kalınız.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.