Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum Kadınının Tutkusu

06.09.2012 Per, 7:26

Reklam

Erzurum’da 21 yıldır faaliyette bulunan bir güzellik merkezi, bünyesinde oluşturduğu “kaş tasarım birimi” ile Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki kadınların yeni gözdesi oldu. ‘Kaş Hastanesi’ olarak tanımlanan merkeze akın eden kadınlar, envanterden beğendikleri kaşların kendisine uygulanmasını talep ediyor. Kadınlar en çok Ebru Gündeş kaşlarına rağbet ediyor.

 

ÖRNEK İSİM OLDU 
Güzelliği, cilt bakımı ve makyajıyla her zaman kadınların kıskandığı bir isim olan Ebru Gündeş, artık kaşları da örnek alınan isim haline geldi. Aynı zamanda estetik uzmanı olan Tent Güzellik ve Bakım Merkezi sahibi Nahide Doğan, Erzurum ve çevre illerden gelen Doğulu kadınların büyük çoğunlukla Ebru Gündeş’in kaşını örnek aldığını söyledi. Belirli dönemlerde kaş şeklini değiştiren ünlü sanatçının kadınların her zaman gözdesi olduğunu ifade eden Doğan, “Merkezimiz içerisinde özel olarak oluşturduğumuz kaş tasarım birimiyle, Doğu Anadolu Bölgesi’ne yeni bir hizmet portföyü kazandırdık. Oluşturduğumuz envanterle, Avrupa ve Orta Asya’da yaşayan hanımların kaşlarını bir araya getirdik. Burada Doğu kültürüne münhasır kaşların tasarımını da yapıyoruz. Burayı bir ‘Kaş Hastanesi’ne benzetiyoruz” dedi.

 

SİBEL CAN, GÜLBEN ERGEN 

Doğan, müşterilerinin ağırlıklı olarak Erzurumlu kadınlar olduğunu ancak bir çok Doğu ilinden de merkezlerine kadın müşteriler geldiğini belirterek, “Kadınlar onlarca kaş örneğinin bulunduğu katalogda en fazla Ebru Gündeş’e benzemek istiyorlar. Onun kaşlarını örnek alıyorlar. Biz de ona göre tasarım yapıyoruz. Müşterilerimizin kaşını, ünlü sanatçının kaşı gibi yapıyoruz. Onun dışında Gülben Ergen ve Sibel Can’ın kaşları da beğenilip rağbet görüyor” dedi. Doğulu kadınların cilt bakımıyla ilgili uyarıcı tavsiyelerde de bulunan Nahide Doğan, kuru cilt sorununun yaşandığına dikkati çekerek, “Bozuk ciltler iklimsel değişikliklerden kaynaklanır. Kadınlar mevsimsel değişikliğin yaşandığı dönemde muhakkak aldıkları gıda ürünlerine dikkat etmeliler. İçerisinde yağ oranı yüksek olan besin maddeleri çok fazla tüketilmemeli” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.