Anasayfa > 5'li Üst Haber > Erzurum OBM’de Aşure Günü

11.11.2014 Sal, 13:23

Reklam

Erzurum Orman Bölge Müdürü M. Salih Çetiner, Aşure Günü nedeniyle Bölge Müdürlüğü yemekhanesinde personele aşure dağıttı. 
Bölge Müdürü M. Salih Çetiner, Aşure Günü münasebetiyle yaptığı konuşmada, “Muharrem ayı, Kuran’ı Kerim’de kıymet verilen dört aydan biridir. Bu ayın en kıymetli günü de Aşure Günüdür. Allah, birçok duayı Aşure Günü kabul etmiştir. Peygamber Efendimiz bir hadisi şerifinde; “Aşûre Günü zerre kadar sadaka veren kimseye, Allahu Teâlâ Uhud dağı kadar sevap verir.” buyuruyor. Aşure gününün ruhunda kardeşliğin, birliğin, sevginin, anlayışın ve hoşgörünün anlamı saklıdır. Bugün bu ruhtan feyiz alarak bütün bir ömrü hayır ve güzellikler içinde geçirmek için çokça dua edilmesi gereken bir gündür. Cenab-ı Allah bizleri birlikten, beraberlikten, iyilikten, ve güzellikten ayırmasın. Muharrem ayı herkese hayırlı olsun.” dedi.
Aşure Günü ikramında Bölge Müdürü M.Salih Çetiner ve 13 Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürü Ahmet Akkiprik’le beraber personele Aşure dağıtarak birlik, beraberlik, sağlık, ağız tadı ve huzur dileğinde bulundular.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.