Anasayfa > Ana Manşet > Erzurum Seçim Sonuçları 2019 : Erzurum Yerel Seçim Oy Oranları

01.04.2019 Pts, 2:14

Reklam

Erzurum 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları bölgede sandık başına giden seçmenler tarafından araştırılmaya devam ediyor. CNN TÜRK seçim 2019 sayfasında Erzurum seçim sonucu ile ilgili detaylar anlık olarak aktarılıyor. Peki, Erzurum oy oranları nasıl şekillendi ve bölgede elde edilen sonuçlar neler oldu?

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı oy oranları bölgedeki sonuçları merak eden kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde sandık başına giden seçmenler mahalli yönetimlerde destekledikleri adayların lehinde oylarını kullandı.

Sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemleri ile ülke genelinde milyonlarca seçmen tercihlerini belirtti. İl ve ilçe belediyeleri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlık olmak üzere toplamda 4 oy kullanan seçmenler kullandıkları oyları aynı zarf içerisine koyarak belirlenen kutulara attı.

Erzurum oy oranları ise mahalli yönetimleri belirlemek için yapılan seçimde hangi adayın ön planda yer aldığını gösterdi

CNN TÜRK’ün seçim 2019 için özel olarak hazırladığı sayfada grafikler halinde aktarılmaya başlanan verilerse bölgeyle ilgili detayları gösterdi.

Erzurum seçim sonucu ile ilgili anlık sıralamalar açılan sandık ve kullanılan oy sayısı gibi detaylı bilgiler ise yine grafiklerde yerini aldı

Peki, Erzurum 2019 seçim sonuçlarında bölgedeki seçmenlerin tercihleri neler oldu il genelindeki adaylar kimlerdi?

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SEKMEN OLDU !

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.