Anasayfa > Ekonomi, Slayt Haber > Erzurum Şeker Tadında Haber

16.08.2012 Per, 16:58

Reklam

Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Ötügen, Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında Erzurum’da 2 bin 800 kişiye iş imkanı sağlanacağını ifade etti.

 
Ötügen, iş başvurusu yapmak isteyen işsizlerin 24 Ağustos’a kadar kuruma başvurması gerektiğini belirtti. İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde işsizlerin kısa süreli istihdam ve eğitimini amaçlayan proje doğrultusunda başvuruların yapıldığını anımsatan Ötügen, şunları kaydetti; “Genelde kamu yararı öncelikli olmak üzere çevre temizliği, kamusal alt yapının yenilenmesi, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı camiler ve Kuran kurslarında çevre temizliği, bakım onarım ve temizlik hizmetlerinin yapılması, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, temizlik işleri yapılması, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, ağaçlandırma, park düzenlemeleri, vadi ve dere ıslahı, erozyon engelleme çalışmaları konularında Toplum Yararına Çalışma Programları düzenlenecek, işsizler bu alanlarda istihdam edilecektir.”

 

 
Söz konusu proje kapsamında açılacak programların 27 Ağustos’a kadar kura çekiminin yapılacağını belirten Ötügen, “Katılımcılar Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün www.iskur.gov.tr internet sitesinden veya Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze şahsen başvuruların yapılması gerekmektedir. Programlara başvuracak katılımcıların kuruma kayıtlı işsiz ve en az 19 yaşından gün almış olmaları, emekli, malul, dul ve yetim maaşı almıyor olmak şartları aranmaktadır. Program kapsamında çalışacak olan tüm katılımcılara asgari ücret üzerinden maaş ödenecek olup, tüm sosyal güvenlik primleri de kurumca

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.