Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Erzurum SGK’dan plaket

11.05.2013 Cts, 14:17

Erzurum SGK’dan plaket

Reklam

ERSİN ÖZTÜRK
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum Sosyal Güvenlik İl müdürü Hulusi Bumin, Sosyal güvenlik haftası etkinlikleri kapsamında basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. AK Parti Milletvekili Muhyettin Aksak, İl Başkanı Murat Kılıç’ında katıldığı kahvaltı sonrasında Erzurum’da en fazla prim ödeyen işverenler plaketle ödüllendirildi.

 
Sosyal Güvenlik Kurumu Salonu’nda düzenlenen programda konuşan SGK İl Müdürü Hulusi Bumin, bu yıl altıncısı kutlanacak Sosyal güvenlik Haftasında kurum teşkilatı olarak yapacakları aktiviteleri anlattı.
Hafta boyunca düzenleyecekleri sosyal ve kültürel etkinliklerle gündem oluşturarak kamuoyunda sigortalı istihdamını teşvik edecek, sosyal güvenlik bilincini artırmaya yönelik bilgilendirici ve tanıtıcı faaliyetler yapacaklarını belirten Bumin, “Sosyal güvenliğin iyi günde kötü günde hastalık ve sağlıkta gençlikte ve yaşlılıkta her zaman gerekli olduğu, sosyal güvenlik kurumunun toplumumuzun umudu ve yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın güvencesi yapılan bütün bu çalışmalarında Türkiye’nin ve insanımızın geleceğini güvence altına almak için yapıldığı hatırlatılacaktır” dedi.

 
Programda daha sonra Erzurum’da en fazla prim ödeyen özel işverenlerin temsilcileri plaketle ödüllendirildi. Törende Özdoğan enerji, Erzurum Bilgi İletişim Paz. San. Tic. A.Ş., Aşkale Çimento Sanayi T.A.Ş, Türkiye Tabipler Vakfı Şifa Tıp Merkezi İktisadi İşletmesi, Türk Telekomünikasyon A.Ş. Doğu-1 Bölge Müdürlüğü, Finansbank A.Ş Eromer Erzurum Operasyon Merkezi, Aktif Eğitim Yayın İnşaat Taahhüt ve Tic. Ltd. Şti., Türkmag Madencilik Sanayi Ticaret A.Ş., Ak-Özlüce Elektrik Üretim Tic. A.Ş. ve Buhara Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti yöneticilerinin plaketleri Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak ve İl Başkanı Murat Kılıç ve SGK İl Müdürü Hulusi Bumin tarafından verildi.

 
Tören sonrasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandıran AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, yeni teşvik yasasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ve en kısa zamanda Erzurum’unda içinde yer alacağı teşvik uygulamasının yürürlüğü gireceğini kaydetti.

 
Ankara’da düzenlenen Erzurum Günleri etkinliği ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Aksak, organizasyonunun önümüzdeki yıllardan itibaren daha geniş bir tabana yayılarak hak ettiği şekilde yapılması gerektiğini ifade etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.