Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Erzurum SP’den Hükümete Çağrı

23.08.2012 Per, 17:51

Reklam

Saadet Partisi İl Başkanı Faik Çalık, hükümetin terör konusunda duyarlı olmasını istedi.
Çalık, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, Gaziantep’te gerçekleşen hain saldırının bayramı zehir ettiğini söyledi. Terör saldırısının güvenlik tedbirleri ve istihbarat konusundaki eksiklikleri gündeme getirdiğini savunan Çalık, şunları söyledi: “Hükümet terör konusunda duyarlı olmalıdır. Bayram olmasına rağmen yaşanan bu olay ve beraberinde bölgede şehit sayısının sürekli artması, bölgedeki yabancı istihbaratında boş durmadığını gösteriyor. Stratejik ortaklık kurduğumuz ülkelerle sağlıklı bir istihbarat koordinasyonu yapılamadığını görüyoruz. İnsanımızın daha detaylı bilgilendirilmesi ve teskin edilmesi gerektiği uyarısını yapıyoruz. İnanıyoruz ki milletimiz provokasyonlara karşı sağduyusunu her zaman olduğu gibi bugünde koruyacaktır. Şehirlerimizde benzer provokasyonların olmaması için gerekli tedbirlerin alınması öncelik taşımaktadır.”

 
Çalık , lider bir ülke gibi davranmak için gerekli önlemlerin alınmasının önemine değinerek, bölgedeki sıcak gelişmelerin bölge insanının kardeşliğini zedeleyecek boyutlara ulaşmaması için hassasiyet gösterilmesi gerektiğini kaydetti.
Çalık, SP Eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın şehit sayısı arttığında , ”Bu şehitler sizi çarpar” ifadesini kullandığını anımsatarak, terör politikasının yeniden gözden geçirilmesini istedi.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

tekin pınar

saadet partisi terörü çözecek tek siyasi harekettir

23.08.2012, 23:57