Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Erzurum SP’den Teröre Lanet

04.09.2012 Sal, 1:52

Reklam

Saadet Partisi (SP) Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde güvenlik güçlerine yönelik hain saldırıyı lanetledi.
Çaclık, Şehit olan 10 askerlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyerek, “Yapılan bu alçak saldırı ile teröristlerin çirkin yüzünü bir kez daha gördük. Toplumun tüm kesimlerinin, milletimizi birbirine düşürmeye çalışan bu fitneye karşı olağanüstü dikkatli olmamız gerekir. Provakasyon ve kışkırtmalara gelinmemeli, milletimizin bütün fertleri sağduyu ile hareket etmelidir. Kutuplaşmak terörün oyununa gelmektir. Terör siyasetinin ekmeğine yağ sürmektir.” dedi.
Yıllardır ülkemiz üzerinde kirli ve alçak bir oyunun sürekli sahneye konulmaya çalışıldığını, bu kirli oyunun tetikçiliğini ise uluslararası terör siyasetçilerinin talimatlarıyla hareket eden terör örgütlerinin yaptığını kaydeden Çalık; “30 Yıldır bu milletin çocukları arasında sokulmaya çalışılın bir terör fitnesi ile karşı karşıyayız. Maalesef terörün tek bir amacı var o da milletimiz arasında kalıcı husumetler ortaya koymaktır. Özellikle son günlerde milletimizi birbirine düşürmeye, aramızdaki kardeşlik bağlarını bozmaya yönelik tahrik planları uygulanmaya çalışılmaktadır. Millet olarak bu alçak ve kirli oyuna karşı birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. İnanıyorum ki bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Milletimiz sahip olduğu sağduyu ve tecrübe ile bu oyunları boşa çıkarmayı bilecektir. Bu kirli terör siyasetini sürdürenler bilmelidir ki; milletimiz bu topraklarda kıyamete kadar özgürlük ve barış içerisinde yaşayacaktır” diye konuştu.
Terör konusunda siyasi kaygıların, gündelik hesapların bir kenara bırakılarak ortak bir sağduyu cephesi oluşturulmasını isteyen Faik Çalık “Bu noktada en büyük sorumluluğun iktidar ve muhalefet partilerine düştüğünü söyledi. Çalık Bu süreçte Toplumu gerecek, kamplaştıracak üslup ve söylemlerden uzak durulmalı, herkes iyi niyet ve samimiyetle terör fitnesini ortadan kaldıracak çözüm önerilerini ortaya koymalıdır” dedi.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

zennur kara

allah belasını versin bu askerime kurşun sıkanın

04.09.2012, 9:26