Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Erzurum’a büyük moral

24.07.2012 Sal, 13:38

Erzurum’a büyük moral

Reklam

Erzurum Vali Yardımcısı Aslan: “Organizasyon, Anadolu insanını sevindirmiş, moralini yükseltmiştir. Şehre hem özgüven katkısı olacak, hem de kısa vadeli olarak ekonomik girdi sağlayacaktır”

 

 

 

Ayşe Yıldız – Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak TFF Süper Kupa maçının Erzurum’da oynanacak olmasının şehre önemli katkılar sağlamasıbekleniyor.

 

 

 

Spordan sorumlu Vali Yardımcısı Özgür Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin hatta dünyanın en önemli üç derbisinden birinin Anadolu’nunzirvesinde yapılacak olmasının bölge insanı açısından önem arz ettiğini söyledi.

 

 

 

Süper Kupa maçının Erzurum’da oynanacak olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Aslan, “Organizasyon, Anadolu insanını sevindirmiş, bölge insanın moralini yükseltmiştir” dedi.

 

 

 

İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerin dışında önemli bir organizasyonun Erzurum’da düzenlenmesininbölgeye özgüven kazandıracağını vurgulayan Aslan, şunları kaydetti:

 

 

 

“Erzurum, özellikle 25. Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları’ndan sonra kazandığı tesisler ve bu tesislerin işletilmesinde gösterdiği performansla, büyük bir organizasyon yeteneğine kavuşmuş durumda. Bu sene, ulusal ve uluslararası düzeyde yaklaşık 15 organizasyona evsahipliği yaptık. Erzurum bu tür organizasyonları çok başarılı bir şekilde yapıyor. Bu manada örnek olabilecek seviyeye kısa sürede geldi. Dolayısıyla Süper Kupa maçının altından başarıyla kalkacaktır.”

 

 

 

Söz konusu organizasyonun şehre de önemli katkılarının olacağını vurgulayan Aslan, “Şehre hem özgüven katkısı olacak hem de kısa vadeli olarak ekonomik girdi sağlayacaktır. Esnafımız kısa vadeli de olsa kazanç elde edecektir. Şehrimizin kültürünün, sanatının, tesisleriyle yöreye özgü hediyelik eşyalarıntanıtımı olacak. Orta ve uzun vadede katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

 

 

 

Erzurum’da güvenli bir derbi ortamının olacağını kaydeden Aslan, Anadolu insanın hoşgörüsü ve kolluk kuvvetlerinin alacağı önlemlerle, son dönemlerde derbi sonrası yaşanan olayların Erzurum’da yaşanmayacağını savundu.

 

 

 

-“Yaz turizminin merkezi olmamız anlamına gelmektedir”-

 

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar da süper kupanın Erzurum’da oynanmasının, büyük organizasyonlara bir yenisinin eklenmesi anlamına geldiğini ifade ederek, iki ezeli rakibin ilde maç yapmasının şehrin ekonomisine ve tanıtımına önemli katkılar sağlayacağının vurguladı.

 

 

 

Erzurum’un artık yaz futbol turizminin merkezi olmayı hedeflediğini belirten Çintimar, şunları söyledi:

 

 

 

“Bu organizasyonun, şehrin yaz turizmine çıkış noktasındaki sıçrama tahtası olacağı düşüncesindeyim. Yani Erzurum’un yaz turizminde bir geleceği var. Fenerbahçe ile Galatarasay’ın maç yapması, yaz turizminin merkezi olmamız anlamına gelmektedir. Üniversiad’ın kış turizmine katkısı oldu. Süper Kupa Final maçının da yaz turizmine olacaktır. Organizasyonun çok önemli olduğunu biliyoruz, bunun için büyük önem veriyoruz.”

 

 

 

Bu tip organizasyonlarda hazırlıkların organizasyon bitene kadar devam ettiğine dikkati çeken Çintimar, “Futbol Federasyonu’nun stadyumunda güvenlikle, kameralarla, HD yayınla alakalı istemiş olduğu ek tedbirler var. Bu tedbirlerle alakalı işlerimizi ihale ettik. Stadyumdaki ışık seviyesinin istenilen seviyeye çıkarılması için ilave projektörlerin bağlanmasını bitirdik” diye konuştu.

 

 

 

Organizasyonla alakalı bütün ihalelerin tamamlandığını anlatan Çintimar, hiçbir eksiğin olmaması ve ihale edilen işlerin biran önce tamamlanması için yoğun bir çalışma yapıldığını kaydetti.

 

 

 

Çintimar, “Alnımızın akıyla bitirmek istiyoruz. Ekonomik anlamda, tanıtım anlamında önemli katkısı olacaktır. Herkes bu konuda dikkatli olmalıdır. Çünkü, bu iki saatlik bir maçtır, ama iki saatlik bir olay değildir” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.