Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir 1. Marketler de hayata geçirmeyi planladığı Ticaret Merkezi projesini kamuoyunun ilgisine sundu. Geçtiğimiz hafta bölge esnafından tam not alan proje, Erzurum’un Palandöken ilçesindeki Yenişehir 1. Marketlere yepyeni bir çehre kazandıracak. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, “Kentsel dönüşüm alanı ilan ettiğimiz Yenişehir 1. Marketler’de hayata geçireceğimiz proje Erzurum’un en gözde mekanlarından birisi haline gelecek” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin Palandöken ilçesindeki Yenişehir 1. Marketler de hayata geçireceği Ticaret Merkezi projesi, esnaftan büyük ilgi gördü. Mimarisinden ticari faaliyet türlerine varıncaya kadar Erzurum halkına çok geniş bir hizmet yelpazesinin sunulacağı Ticaret Merkezi, yaklaşık 500 araçlık kapalı otoparka sahip olacak. 1. Marketler’de konuşlandırılacak olan projeye göre; Ticaret Merkezi zeminle birlikte 3 kat, otopark olarak kullanılacak bodrum katlarıyla birlikte 5 kattan oluşacak. Ayrıca 7 kat büyüklüğünde bir plazası da bulunacak olan Ticaret Merkezi’nin sadece zemin katında 122 adet işyeri tasarlanacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, 1. Marketler esnafının beğenisini kazanan Ticaret Merkezi’nin, Erzurum için önemli bir prestij unsuru olacağını belirterek, “Bu projemizi tamamen esnafımızın ihtiyaç ve beklentilerini ön planda tutarak hayata geçireceğiz” diye konuştu.
“1. MARKETLER BÖLGESİ YENİŞEHİR’İN NEFES ALAN CİĞERLERİ DURUMUNDA”
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Yenişehir 1. Marketlerin Erzurum’un en gözde bölgelerinden birisi olduğuna dikkati çekerek, “Biz burada mevcut şekliyle estetik ve mimariden uzak işyerleri faaliyet göstersin istemiyoruz. Buna ilaveten Yenişehir’in nefes alan ciğerleri durumundaki bu bölgede altında dükkanların bulunduğu çok katlı binaların yapılmasını da istemiyoruz. Bize göre bu bölge sahip olduğu ticari potansiyeliyle değerlendirilmeli; işte bunun için 1. Marketler de oldukça gösterişli bir Ticaret Merkezi kurmak istiyoruz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nce hayata geçirilmesi planlanan Ticaret Merkezi’nin, bölgede ikinci bir AVM mantığında olmayacağını, tam tersine Erzurum AVM ile bir bütünlük arz edeceğini vurgulayan Başkan Küçükler, “En önemlisi de, projeyi şekillendirme sürecini bölge esnafımızla birlikte yöneteceğiz” şeklinde konuştu.
BAŞKAN KÜÇÜKLER: BÖLGE ESNAFIMIZ BU PROJEDE BİZİM YOL ARKADAŞIMIZ OLACAK…
Geçtiğimiz hafta sonunda Yenişehir 1. Marketler esnafıyla bir araya gelindiğini ve proje üzerinde değerlendirmelerde bulunulduğunu hatırlatan Başkan Küçükler, “Esnafımız projemize tam not verdi. Biz biliyoruz ki; bölge esnafımız da burada günün modern şartlarına uygun bir yapılanmayı arzu ediyor. Bu bakımdan projemizi hayata geçirirken yol arkadaşlarımız bölge esnafımız olacak” şeklinde konuştu. 1. Marketler esnafının görüş ve beklentilerinin çok büyük bir önem taşıdığını dile getiren Başkan Küçükler, “Bizim için görüş birliği ve mutabakat çok önemli. Öyle ki, esnafımızın yazdığı çekleri ve karşılığında borçlandığı senetleri bile hesaba katıyoruz. Yani bu proje için öyle bir ortamda düğmeye basacağız ki, esnafımız kesinlikle mağdur olmayacak. Tüm imkanlarımızı seferber edeceğimiz bir yapım süreciyle esnafımız 1. Marketlerde oldukça görkemli bir ticaret merkezinde işyeri sahibi olacak” ifadelerini kullandı.
Projeyi beğenen ve tam destek veren bölge esnafıyla önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelineceği bilgisini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, bundan sonraki sürecin, Ticaret Merkezi’nin yapımına başlanmasıyla ilgili nihai süreç olacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

can

sayın başkan birazda allahdan korkun hiç sen eski semt garajının yerine bişe döşünmüyonmu
her tarafa bir poreje yapıyon buralara neden hiç bişe düşünmüyon gel bir bak ne halde viraneyedönmüş aynen EMİNimkulbu MAH VİRANEYE DÖNMÜŞ NEDEN BURALARA BİŞE YOK SAGLIK BAKANI SÖZ VERDİ MUHİTTİN AKSAK SÖZ VERDİ SEÇİM SÖZÜ HERŞEY BİTTİ

01.05.2013, 16:26