Anasayfa > Kültür-Sanat, Öne Çıkan Haberler > Erzurum’a Keçiören desteği

14.05.2013 Sal, 19:20

Erzurum’a Keçiören desteği

Reklam

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen Doğu İlleri Tanıtım Günleri (Erzurum, Malatya, Elazığ, Kars, Erzincan ) 21-25 Mayıs 2013 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek.
Tanıtım günlerinin Erzurum İlinin tanıtımını Ankara- ESAV (Erzurum Sosyal İktisadi Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı) üstlendi.
Konu hakkında açıklama yapan ESAV başkanı Veysel Karani Aksungur; Vakıf olarak bu işin sorumluluğunu üstlendiklerini ve Erzurum’u en iyi şekilde temsil edeceklerini söylerken Program hakkında da şöyle bilgiler verdi.

 
“Ankara’nın en iyi Alışveriş merkezlerinin birinde standlar kurularak her il kendi tanıtımını yapacak. Program 5 gün sürecek. Programda kültürel ve ticari faaliyetler bir arada olacak. Kültürel olarak Erzurum’un özünü ve kültürünü tanıtmaya çalışacağız. Bu bağlamda Erzurum’un tüm gerek belediyeler, gerek sivil toplum kuruluşları gerek kişisel kültürel tanıtımları için stantlar kuracağız bu stantlar ücretsiz olacak. İsteyen İstediği gibi standını açıp Erzurum’umuza yaptığı hizmetleri ve kültürel faaliyetlerini anlatma ve sergileme imkanı bulacaklar.’’

 

Aksungur; Ticari stantlar için de şöyle konuştu.

“Programımızda kültürel stantların yanında ticari standlarımız da olacak. Erzurum’a özgü kurulacak bu statlarda Erzurum’a özgü peynir, yağ, Oltu taşı, cağ kebabı, gibi ürünler yer alacak. Bu standlarda 5 gün boyunca satış yapılacak ve standların metrekare ücreti 100 (yüz lira) lira üzerinden işlem görecek.’’

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.