Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Erzurum’a verdiği sözü tutmadı

18.09.2012 Sal, 10:39

Reklam

Erzurumlu İş adamı Osman Nuri Bakırcı, Erzurum’da Atatürk Üniversitesi kampüsü içerisinde yapmak için protokol yaptığı ve Temelini Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın  attığı Fen edebiyat Fakültesi ek binasını yapmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

 
İş adamı Bakırcı, geçtiğimiz yıl Erzurum’a gelerek Atatürk Üniversitesi bünyesinde hayır yapmak isteğini belirtip, yetkililerden kendisine bir arazi tahsisi istemişti. Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak da Fen Edebiyat Fakültesi’ne bir ek bina yapılabileceğini belirtip Bakırcı’ya, ana binanın hemen yanında oluşturulan arsayı inşaat alanı olarak göstermişti. Binanın temeli atıldı ve inşaat çalışmalarına başlandı. Bakırcı, iddialara göre üniversiteye inşaatı yapacak olan yüklenici firmaya 500 bin liralık bir çek verdi. Ancak daha sonra Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü’ne bir yazı yazan Osman Nuri Bakırcı, ‘İşlerimin yoğunluğundan dolayı bu binayı yaptıramayacağımı belirtmek istiyorum’ diyip bağıştan vazgeçtiğini açıkladı.

 
Binanın yapımını üstlenen yüklenici firma sorumlusu Faruk Sürmeli, binaya şimdiye kadar ise yaklaşık 1 milyon 500 bin lira para harcandığını belirterek, Bakırcı’nın inşaatın yapımından vazgeçmesi üzerine zor durumda kaldığını açıkladı.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Selim AZTEKİN

Bu sözde iş adamı Erzurum’a girmemeli.

18.09.2012, 19:22