Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Erzurum’da Bir Park Doğuyor

23.08.2012 Per, 16:48

Reklam

Büyükşehir Belediyesi, Erzurum’daki sosyal yaşam olanaklarını zenginleştirmek amacıyla hazırladığı “Olimpiyat Parkı” projesinde sona doğru yaklaşıyor.
Eski fuar alanının bulunduğu bölgeyi Erzurum’un eğlence ve dinlence merkezi haline getirecek olan Büyükşehir Belediyesi, buradaki yapım çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı. 245 bin 327 metrekarelik alan üzerinde lunaparktan hayvanat bahçesine, çocuk oyun alanlarından gezi, oturma, mesire ve spor merkezlerine varıncaya kadar sosyal birçok aktiviteye imkan sunulacak olan “Olimpiyat Parkı”nda çalışmalar yüzde 80 oranında tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum’da çok önemli sosyal bir ihtiyacı ortadan kaldıracak “Olimpiyat Parkı”nı halkın hizmetine sunmak için sabırsızlandıklarını söyledi.
“OLİMPİYAT PARKI”NDAKİ ÇALIŞMALAR BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANDI
245 bin 327 metrekarelik saha üzerinde eğlence, dinlence, lunapark, devasa havuzlar, çocuk oyun alanları ile mini hayvanat bahçesi, gezi, oturma, spor ve mesire alanlarının bir arada bulunacağı proje üzerinde bir süredir çalıştıklarını hatırlatan Başkan Küçükler, Olimpiyat Parkı’nın göz kırpmaya başladığını ifade etti. Rekreasyon alanında, yol yapımından aydınlatmaya, iletişimden üstyapı ve fiziki diğer düzenlemelere kadar atılması gereken altyapı adımlarının büyük ölçüde tamamlandığının altını çizen Başkan Küçükler, “Bu bölgede altyapı ihtiyaçları diye tabir ettiğimiz fiziki gereksinimleri tamamladık sayılır. Bu bölgede sosyal bir yaşam alanında bulunması gereken her türlü fiziki düzenlemeler tamamlanmak üzere” diye konuştu. İki aşamalı olarak hayata geçirilecek proje için daha sonra ‘Yap-İşlet-Devret’ modelinin devreye sokulacağına dikkati çeken Başkan Küçükler, Olimpiyat Parkı için atılacak ikinci adımın ise, içerisindeki kullanım alanları ve donatılar için olacağını ifade etti.

 

 
BAŞKAN KÜÇÜKLER: HALKIMIZA VERDİĞİMİZ SÖZÜ YERİNE GETİRİYORUZ
Başkan Küçükler, “Büyükşehir Belediyemize tahsisli bulunan eski fuar alanının bulunduğu bölge, Erzurum’un gülen yüzü olacak. İçerisinde her türlü sosyal hareketliliğe imkanın bulunacağı parkımız, eğlenmek ve dinlenmek isteyenlerin artık yeni adresi olacak” dedi.

 
Eski fuar alanının bulunduğu bölgenin, geçmiş yıllarda Erzurum’un vazgeçilmez bir eğlence merkezi olduğunu hatırlatan Başkan Küçükler, “Biz bu bölge için halkımıza bir söz vermiştik. Burada gerekli çalışmaları yapacak, eski fuar alanını oldukça şık ve modern görünüme sahip bir eğlence-dinlence merkezi haline getirecektik. Halkımızı bu yatırımla en kısa zamanda tanıştıracağız. Giderek gelişen ve sosyal yaşam olanakları devamlı zenginleşen Erzurum’da, halkımızın yeni gözdelerinden birisi de, ‘Olimpiyat Parkı’ olacak.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.