Anasayfa > Ana Manşet, Gündem > Erzurum’da ‘Böcek” Operasyonu

17.06.2014 Sal, 13:20

Reklam

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın makam aracı ve çalışma ofisinde bulunan dinleme cihazlarıyla ilgili olarak soruşturmayı sürdüren Savcı Duran Çetin, operasyon talimatı verdi.

Talimat doğrultusunda Gölbaşı, Diyarbakır, Erzurum, Karabük, Ankara ve İstanbul’un da içinde olduğu şüpheliler için arama ve gözaltı kararı verildi. Her bir şüpheli için karar bulunduğu yerin adliyesinden alındı.

BAŞBAKAN’IN ESKİ KORUMA MÜDÜRÜ DE ŞÜPHELİ

Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce ‘casusluk’ şüphesiyle başlatılan operasyonda Başbakan’ın eski Koruma Müdürü Zeki B. ve  Başbakanlık eski Koruma Daire Başkanı ve 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Y.’nin de aralarında bulunduğu 12 polis şüpheli olarak dosyada yer alıyor. Böceği koyduğu iddia edilen şüphelilerden dördüncü sınıf emniyet müdürü, müstafi Serhat D.’nin yurt dışında olduğu belirlendi.

 

 

Operasyonlar kapsamında Ankara’da 6, İstanbul’da 1, Diyarbakır’da 1, Yozgat’ta 2, Karabük’te ise 1 olmak üzere toplam 11 kişi gözaltına alındı.

 

 

ErzurumEmniyet Müdürlüğünde görevli 4. Sınıf Emniyet Müdürü Sedat Zavar’ın adresinde arama yapıldı.Ankara Cumhuriyet Başsavclığının talimatıyla Zavar’ın TOKİ mevkisindeki evinde Sabah saatlerinde arama gerçekleştirildi. Zavar’ın evinde bulunmadığı ve şehir dışında olduğu öğrenildi.

 

 

Emniyet MÜDÜRÜ Karabörk: BUGÜN RÜZGAR SERT

Erzurum Emniyet Müdürü Kamil KarabörkBaşbakan Tayyip Erdoğan‘ın makam otomobili ile çalışma ofisinde bulunan dinleme cihazlarıyla ilgili soruşturma üzerine Erzurum Emniyet Müdürlüğü‘nde görevli 4’üncü Sınıf Emniyet Müdürü Sedat Zavar’ın evinde arama yapılması ve yakalanmasını Twitter hesabında değerlendirdi. Karabörk, tweet’inde “Bugün rüzgar biraz sert. Daha da sertleşecek galiba” diye yazdı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.