Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum’da büyük kovalamaca

27.08.2012 Pts, 13:21

Reklam

Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesinde iğne vurulmaktan korkarak kaçan psikiyatri hastası dün gece hareketli saatler yaşanmasına neden oldu.

 
Edinilen bilgiye göre, psikiyatri hastası kontrol ve tedavi için yakınları tarafından dün saat 20. 00 sıralarında Bölge Eğitim Araştırma Hastanesine götürüldü. Burada hemşirenin elindeki iğneyi gören psikiyatri hastası, biranda saldırganlaşarak etrafa zarar verdi. Daha sonra camları kırıp eline cam parçasını alan şahıs, hastaneden kaçtı. Bunun üzerine hareketli saatler yaşanmaya başladı. Psikiyatri hastasını yakalamak için polis ve özel güvenlik görevlileri seferber olurken kovalamaca yaşandı. Bu sırada yakalanacağını anlayan psikiyatri hastası hastane karşısındaki üst geçidin köprü kısmına çıkarak, aşağı atlayacağını söyleyerek kimsenin yanına yaklaşmamasını istedi. Bunun üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri de tedbir olarak çağrıldı.

 

 
Polis şahsı ikna etmek için bir süre konuşma yolunu denedi. Bu sırada fırsattan yararlanan psikiyatri hastası yeniden Harput Mahallesine doğru kaçmaya başladı. Bunun üzerine olay yerine gelen takviye ekiplerin de yardımıyla kısa süreli koşturmanın ardından psikiyatri hastası yakalanarak etkisiz hale getirildi. Şahsın etrafa zarar vermemesi için elleri arkadan kelepçelenerek yüz üstü yatırılıp, ambulansa bindirildi.
Şahıs, tedavi için hastaneye geri götürüldü.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.