Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > ‘Erzurum’da ciddi iyileşme var’

17.11.2012 Cts, 13:00

Reklam

AHMET AKBUĞA-E. MEHMET YILMAZ
ERZURUM (İHA) –

 

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, eğitimin niteliğinin artırılması yönünde alınan son tedbirlerle önemli bir gelişme katedildiğini söyledi.
İki gündür Erzurum’da gezi ve incelemelerini sürdüren Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, dün akşam valilik, milli eğitim müdürleri ve belediye başkanları ile basına kapalı olarak gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısının ardından bugün bir basın toplantısı düzenleyerek, eğitim ve öğretimle ilgili yapılan çalışmaları anlattı. Eğitimde yaşanan problemler ve çözüm stratejilerinin nasıl uygulamaya konulacağı konusunda bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Dinçer, “Yaptığımız çalışmalardan sonra gördüğümüz fotoğraf şu ki, Erzurum genel hatlarıyla çok önemli ve çok büyük alt yapı sorunu yaşamıyor. Bazı alt yapı eksiklerinin de bulunduğunu ifade etmek mümkün. Erzurum merkezde dersliğe ihtiyacımız var, özellikle orta öğretim için. Erzurum’un ilçelerinde derslikten daha çok pansiyona ihtiyacımız var. Bundan sonraki stratejilerimizde öncelikli olarak Erzurum’da eğitim kampüsleri yapmak konusunda hazırlıklar yapacağız. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın da desteği ile 2-3 eğitim kampüsü yapacağız. İlçelerimizde ihtiyaç duyulan pansiyonların yapılması için çalışmaları en kısa zamanda gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
“Eğitimin niteliğinin alınan son tedbirlerle önemli gelişmeler katettiğini görüyoruz” diyen Bakan Dinçer, “Erzurum’da eksikliklere rağmen ulusal başarılarda artış görünüyor. SBS ve LYS sonuçlarına göre ciddi bir iyileşme görünüyor. Daha da iyi seviyeye gelmesi için ek tedbirler alacağız. Buradaki öğrencilere hem ulusal hem de uluslararası düzeyde rekabet kazandıracak becerileri kazanması konusunda çaba göstereceğiz” dedi. Erzurum’da şu anda eğitimin kalitesini geliştirmek amacıyla ülke genelinde uygulamaya başlanan Fatih Projesi’nin bir ayağının da Erzurum’a geldiğini kaydeden Bakan Dinçer, “Genel liselerde 52 lisede akıllı tahtaları yerleştirdik. Önümüzdeki yıldan itibaren diğer meslek liseleri ve liselerde bunu tamamlayacağız. Bir ay içerisinde akıllı tahtalarını yerleştirdiğimiz okulların tabletlerini de dağıtmaya başlayacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.