Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Erzurum’da Curling Şampiyonası

26.05.2013 Paz, 16:51

Erzurum’da Curling Şampiyonası

Reklam

Erzurum GHSİM ev sahipliğinde gerçekleşen Kulüplerarası Türkiye Curling Şampiyonası’nda bayanlarda Çelebispor, erkeklerde ise Erzurum Gençlikspor Türkiye şampiyonu oldu.

 
Türkiye Buz Pateni Fedarasyonu faaliyet programında yer alan Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) ev sahipliğinde gerçekleşen Kulüplerarası Türkiye Curling Şampiyonası sona erdi. Erzurum Curling Arena’da yapılan son hafta maçlarında finaller ise bugün yapıldı. Büyük çekişmeye sahne olan erkekler maçında Narmanspor’u 10-9 mağlup eden Erzurum Gençlikspor şampiyon oldu.

 

 

Bayanlarda ise Erzurum Gençlikspor’u 13-3 mağlup etme başarısı gösteren Erzurum Çelebispor Türkiye şampiyonu oldu. Erkeklerde üçüncülüğü Çelebispor, bayanlarda ise Narmanspor aldı. Şampiyonanın sonunda dereceye giren sporculara madalya, takımlara da kupaları verildi. Kupa törenine Türkiye Buz Patene Federasyonu Başkanı Fahrettin Kandemir, yönetim kurulu üyeleri Nurettin Arıcan, Ercüment Yıldırım, Dilek Okuyucu, Narman Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen, Gençlik Hizmetleri ve Spor Yakutiye İlçe Müdürü Suat Yılmaz, Curling İl Temsilcisi Oktay Yerdelen Çelebispor Başkanı Ahmet Çelebi, Gençlikspor Asbaşkanı A.Cemil Kuzey, Narmanspor Başkanı Hüseyin Yavuz, Erzurum Temsilcisi Erdal Karahan, Kayak İl Temsilcisi Nevzat Bayraktar, Ejder Spor Curling Başkanı Özcan Işık ve Sevgispor Başkanı Naci Korukçu ile diğer davetliler katıldı. Kupa töreninde konuşan Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Fahrettin Kandemir, 10 erkek, 10 bayan takımın iştirak ettiği Kulüplerarası Curling Ligi’nde ilk üçe giren takımları kutlarken, müsabakaların başarı ile bitmesinin sevincini yaşadıklarını söyledi. Kandemir, şampiyonda üç kulübün başında ayrı ayrı olarak sahaya çıkan ve başarılarda önemli rol oynayan Antrenör Ahmet Çelik’i de başarısından dolayı tebrik etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.