Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Erzurum’da engelliler sevindi

15.11.2012 Per, 7:36

Erzurum’da engelliler sevindi

Reklam

Türkiye Bedensel Engelliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Sadullah Efe, Erzurum’a gönderilen Bedensel Engelli Otobüsü’nün kendileri için sevindirici olduğunu söyledi.

 
Geçtiğimiz hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından tüm Türkiye’ye tanıtılan ve Türkiye’nin 81 vilayetine gönderilecek olan Engelliler Otobüslerinden ilk etapta 8 ile gönderilmişti. Bu iller arasında Erzurum’da yer almıştı. Erzurum’a getirilen Engelli Otobüsü şehirde mutluluk yaşatırken, Engellileri de sevince boğdu. Türkiye Bedensel Engelliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Sadullah Efe, “Engelliler için tasarlanan otobüs gerçekten çok güzel. Bu otobüsün ilimize gelmesinin ve bizlere hizmet verecek olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Otobüsü Erzurum’a gönderen başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar ile emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 
ENGELLİLER ARTIK RAHATLIKLA SPOR YAPACAK
Efe, Devletin ve Hükümetin son yıllarda Engelliler için önemli bir hamle başlattığını ve bundan da büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Engelliler için düşünülen otobüslerin bile çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Efe, “Devletimiz artık engelliye maddi anlamda destek veriyor. Ekonomik desteğin yanında sosyalleşme konusunda da sağlanan destekler ve imkanlar bizleri sevindirmiştir. Bu engelli otobüsünü görünce, insan bir anda engelini de unutuyor” dedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Projeler Bakanlığı’nın obezite ile mücadelede ve sosyal projelerde engellileri projelerin içine çekmesi ile engellilerin sosyalleştiğine işaret eden Türkiye Bedensel Engelliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Sadullah Efe, Türkiye Bedensel Engelliler Derneği Erzurum Şube Başkanlığı olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün sosyal ve sporla ilgili projelerine her zaman destek verdiklerini söyledi. Efe, “Devletimiz 2005 yılından beri maddi anlamda engellilere gerekli desteği veriyor. Artık engellilerin mutlu olacağı spor ve sosyal etkinlikler içerisinde olması onları mutlu edecektir. Bizlerde spor müsabakalarına katılarak sosyalleşmek ve engelleri spor ile sosyal projelerle aşmak istiyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.