Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum’da fuhuş pazarlığı

10.12.2012 Pts, 14:38

Reklam

Erzurum’da havanın kararmasıyla birlikte 50’inci Yıl Caddesi ve DSİ kavşağını mesken tutan telekızlar, cadde üzerinde fuhuş pazarlığı yapıyor.
50’inci Yıl Caddesi ve DSİ kavşağını mesken tutan telekızlar, kendilerine selektör yapan ya da korna çalarak yol kenarında duran otomobillere yönelerek, pazarlığa başlıyor. Bindikleri otomobillerde müşterilerini soru yağmuruna tutarak tanımaya çalışan telekızlar, gidecekleri yere göre tarife belirliyorlar.
Yoldan geçen onlarca vatandaşın yanı başında gerçekleşen pazarlıktan sonra fiyatta anlaşılırsa telekızlar hemen bölgeden ayrılıyor. Aksi takdirde yol üzerinde gezinmeye devam eden telekızlar ile başka müşteriler arasında yeni pazarlıklar yapılıyor. Telekızlardan bazıları pazarlığı otomobile binerek bazıları da uzaktan konuşarak yapıyor.
Ayrıca her bir telekızın ya elinde ya da çantasında kesici veya delici bir aletin bulunması dikkat çekiyor.
Fuhuşun suç olmadığı Türkiye’de ihbar ve şikayetleri değerlendiren polis, sadece bölgede devriye atıyor ve telekızların cadde üzerinde kalmasına izin vermiyor. Ayrıca otomobillerde yakaladıkları telekızlara Kabahat Kanunu’na göre 160 lira para cezası kesiyor.
Tabi semt sakinleri bu duruma oldukça tepkili. Akşam olduğunda caddeye çıkmaya korktuklarını anlatan mahalleli bu soruna bir çözüm getirilmesini istiyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.