Anasayfa > Ana Manşet, Yaşam > Erzurum’da Görülmemiş Olay

16.08.2012 Per, 5:27

Reklam

Erzurum’da 4 kız öğrenci, ‘Cinselliği’ ön plana çıkararak, dedikodu yapan ev arkadaşlarını evire çevire dövdüler.  Saldırgan 4 kız öğrenci ile onlara yardım eden bir taksi şoförü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.

 

 

Atatürk Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerinde öğrenim gören 5 kız öğrenci arasında meydana gelen dayak olayı, iddiaya göre şöyle gelişti:

Öğrenci Gülşen D. (21)  ev arkadaşı Sevda Z.’nin erkek arkadaşı M. Ç. İle cinsel ilişkiye girdiği yönünde diğer arkadaşlarına anlatımda bulundu.

 

 

Hakkında dedikodu yapıldığını duyan  Sevda .Z.,  okuldan arkadaşları Lütfiye Z. (22), Begüm Ö. (21) ve Fatoş S.’i.  (22) yanına alarak  Gülşen D.’yi,  aramaya koyuldu. Yine iddiaya göre,  bir kafeteryada buldukları ve dedikodu yapmakla suçladıkları Gülşen D.’yi bir ticari taksiye bindirdiler.

 

 

DEDİKODUYA SOPALI DAYAK

Ticari taksi içerisinde Gülşen D.’yi sopayla döven 4 öğrenci çığlıkların duyulmaması içinde teybin sesini açtırdılar.

 

4 Çılgın arkadaş, Ankara  ‘misket havası’  eşliğinde dövdükleri Gülşen D.’yi, daha sonra Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi önüne bırakarak kaçtılar.

 

Hastanede tedavi olan Gülşen D. dayakçı ev arkadaşlarından şikâyetçi oldu. Gülşen D. ifadesinde, ”Eşya alma bahanesiyle beni bir ticari taksiye bindirerek zorla şehir dışına çıkarttılar.  Taksi içerisinde sopayla başıma vurarak dövdüler.  Hepsinden şikâyetçiyim” dedi.

TUTUKLANDILAR

Cumhuriyet Savcılığı’nda ifadeleri alınan Lütfiye Z.  Sevda Z.  Begüm Ö. Fatoş S.  ve ticari taksi şoförü Kadir Y. Cumhuriyet Savcısının tutuklama talebi ile çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’nde “İştirak halinde cebir tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak’  suçlarından tutuklanarak Erzurum E Tipi Cezaevine kondu.

 

 

ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇİNCE SERBEST KALDILAR

Bugün 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesinde yapılan ilk duruşmaya şikayetçi Gülşen .D. ile tutuklu 5 kişi  katıldı. Haklarında 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istenen üniversiteli öğrenciler ile taksici, mağdur G.D.’nin davasından vazgeçmesi üzerine tahliye edildi. Tahliye kararı üzerine sevinçten ağlayan üniversiteliler ile taksici tutuksuz yargılanacak.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.