Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Erzurum’da Helal Gıda programı

25.11.2012 Paz, 12:40

Reklam

ÖĞDER Erzurum Şubesi tarafından Erzurum Lisesi Konferans salonunda Hicret, Aşure ve Helal gıda konulu bir program düzenlendi.
Açılış Kuran-ı Kerim okunmasının ardından programın açılış bölümünde konuşan ÖĞDER Şube Başkanı Abdullah İkinci, tüm eğitim camiasının ve öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladığı. Erzurum ÖĞDER olarak 2012 yılında 5.programlarını icra ettiklerini, her geçen gün güçlendiklerini ve büyüdüklerini ifade eden ikinci. bundan sonrada toplumun ve üyelerimizin faydasına bilinçlenmesine yönelik faaliyet ve programlarının devam edeceğini belirtti.
Programda İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Ağırman da hicret ve aşure konulu bir konuşma yaptı.
Programın son konuşmasını yapan Türkiye Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer, toplumda bilinçsiz ve sağlıksız bir tüketimin olduğunu gıda diye yediğimiz birçok ürünün toplumu hasta ettiğini, gıdaların içine katılan maddelerin bir çoğunun kansere yol açtığını hastanelerdeki hasta sayısının, tüketilen ilaç miktarının hızla arttığını sağlık bakanlığının önleyici hizmetler yapmak yerine tedavi bakanlığı yaptığını bu gidişle kısa süre içinde toplumun yarıya yakının hasta olacağını belirtti.
Beyaz ekmeğin, çikolatanın, kolanın, içine jelatin katılmış süt ve yoğurtların, şekerin, keklerin, tuzun artık sofralarımızdan kalkması gerektiğin isöyleyen Özer, doğal beslenme yönetmelerinin geliştirilmesinin çok önemli olduğunu belirtti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.