Anasayfa > Sağlık, Slayt Haber > Erzurum’da kadın sağlığı semineri

17.11.2012 Cts, 14:56

Reklam

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı ile Ankara Kadın Sağlığı Derneği’nin ortak projesi olan ’A’dan Z’ye Kadın Sağlığı’’ semineri Erzurum’da gerçekleştirildi.

 
Erzurum Ticaret ve sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerin açılış konuşmasını yapan AK Parti Erzurum Kadın Kolları Başkanı Hilal Demir hükümetin sağlığa ve kadına verdiği önemi anlattı.
Sağlık Bakanlığının kadın sağlığıyla ilgili önemli çalışmalar yaptığını belirten Demir, kadın sağlığını önemsedikleri için bilinçlendirme çalışmalarına yoğunluk verdiklerini söyledi.

 
Ankara Kadın Sağlığı Derneği Başkanı İbrahim Büyükkıvanç, derneklerinin sağlık hizmetlerinin gelişmesi ve ulaşılabilirliğinin arttırılması için çalışan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade etti.

 
Büyükkıvanç şunları söyledi: “Derneğimiz kadın sağlığı konusunda tıbbi ve sosyolojik araştırmalar yapmayı, kamuoyunu konu hakkında bilgilendirilmeyi, hastaları dernek bünyesinde bir araya getirerek maddi ve manevi dayanışma ortamlarının oluşturulmasını amaçlar. Bu amaçlar doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Ankara Kadın Sağlığı Derneği, bünyesindeki gönüllüleri ile gerekli araştırmaları yaparak kadınlarımızın en sık karşılaştıkları sağlık sorunlarını tespit edip, bu sağlık sorunlarının giderilmesi ve doğru yönlendirmenin sağlanması için çalışmaktadır’’

 
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Buğra Buyrukçu da kadın sağlığı ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda davetlileri bilgilendirdi.
Seminer sonunda katılımcılara sağlık taraması ve anket çalışması yapılarak, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Demir tarafından Erzurumlu şairlerin kaleme aldığı Nazlı Niyazlar kitabı hediye edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.