Anasayfa > Ekonomi, Öne Çıkan Haberler > Erzurum’da kredi dağıtımına başlandı

25.07.2012 Çar, 15:52

Erzurum’da kredi dağıtımına başlandı

Reklam

Türkiye İsrafı Önleme Derneği ve Erzurum Valiliği’nin ortaklaşa yürüttükleri Mikro Kredi Uygulama projesi kapsamında Erzurum’da kredi dağıtımına başlandı.
Mikro Kredi Şubesi Erzurum Müdürü Esra Sincar, bu projenin amacının Türkiye’de avuç açma kültürünü tamamen ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.
Mikro kredi uygulamasının dünyanın en önemli yoksulluğu azaltma projelerinden biri olarak görüldüğünü ifade eden Sancar, Türkiye’de 2003 yılından itibaren 26 ilde başlatılan uygulama ile yoksul kadınlara kredi verilerek kendi işlerini kurmalarının amaçlandığı kaydetti.
Sincar, “Amacımız fakir, yardıma muhtaç kadınlarımızın kimseye el açmadan kendiişlerini kurmalarına yardımcı olmak. Biz vakıf olarak ‘Ben İstersem Her şey Olur’ sloganıyla yola çıktık Kendine güvenen ben bu işi yapabilirim diyen bütün yoksul kadınlarımızın bu sloganla bize gelmeleri yeterli. Başvuru yapan kadınlarımıza yapacakları işe göre 100 ile 700 lira arasında değişen faizsiz krediler sunacağız. İlişkilerimizi karşılıklı güven esasına dayanarak kuracağız. Kadınlarımız aynı aileden olmayan 5 kişilik gruplar halinde projeleriyle bize müracaatta bulunarak kredilerini alabilecekler.” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.