Anasayfa > 5'li Üst Haber, Yerel Yönetimler > Erzurum’da Kur’an-ı Kerim Tilaveti

03.08.2012 Cum, 16:33

Erzurum’da Kur’an-ı Kerim Tilaveti

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı ‘Kur’an-ı Kerim Tilaveti Programı’na vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. İranlı ve Türk hafızlar, Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’ni dolduran Erzurumlulara adeta Kur’an ziyafeti çektiler.

 

 
İran İslam Cumhuriyeti’nin Tebriz kenti arasında imzalanan ‘Kardeş Şehir Protokolü’nün ardından Erzurum’da her gün yeni bir etkinlik düzenleniyor. İranlı sanatçıların geçtiğimiz günlerde açtığı İslam sanatları sergisinin ardından Erzurum dün de İranlı hafızları konuk etti. Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde organize edilen programa İranlı hafızlar Vahit Müctehitzade ile Ali Kasımabadi katılırken, Kur’an şölenine protokolün yanı sıra vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

 

 
İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Köksal Durdu, yaptığı açılış konuşmasında Kur’an-ı Kerim’i anlattı. Kur’an’ın insanlık için bir kurtuluş yolu olduğunu dile getiren Durdu, inanan herkesin Allah kelamına sıkı sıkıya sarılması gerektiğini kaydetti.

 

 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu, İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Rıza Kılıçhan, İl Müftüsü Yakup Arslan, daire başkanları ve şube müdürlerinin de katıldığı gecede İranlı hafızlar Vahit Müctehitzade ile Ali Kasımabadi, Kur’an-ı Kerim’den çeşitli sureler okudular.

 

 
İRANLI HAFIZLARA ERZURUMLU HAFIZLAR DA EŞLİK ETTİ
Öte yandan gecede İranlı hafızlara Erzurumlu imam hatipler de eşlik etti. M. Zahid Kotku Camii görevlisi Veyis Ağsakallı ile Solakzade Camii görevlisi Ali Turhan’ın da Kur’an tilavetiyle katıldıkları gecenin sonunda hafızlara Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler tarafından plaket ve çeşitli hediyeler verildi. Başkan Küçükler, İranlı ve Erzurumlu hafızlar sayesinde unutulmaz bir Ramazan gecesi yaşadıklarını belirterek, “Ramazan ayını elimizden geldiğince çeşitli etkinliklerle süslemeye ve değerlendirmeye çalışıyoruz. Çünkü Ramazan ayı Erzurum’da bir başka güzel, Erzurum’da oruç tutmak başa güzel” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.