Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam, Yerel Yönetimler > Erzurum’da mutluluk tablosu

16.05.2013 Per, 13:04

Erzurum’da mutluluk tablosu

Reklam

Palandöken Belediyesi tarafından yaptırılan ve Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şubesine devredilen Erzurum’un tek Engelsiz Yaşam Merkezinin ilk davetlisi Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar oldu.

 
Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şubesinin davetlisi olarak Engelsiz Yaşam Merkezine giden Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, dernek yönetimi ve üyeleri tarafından karşılanarak adeta sevgi çemberine aldı. Bu yoğun ilgi karşısın da kayıtsız kalmayan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, engelli vatandaşlarla ve aileleriyle bir bir ilgilenerek sorunların ve isteklerini dinledi ve engelsiz yaşam merkezide kullanmak üzere en kısa süre içerisin de engeli vatandaşlar için özel dizayn edilmiş servis aracı alacaklarını söyledi. Başkan Bulutlar,” Engelli bireylere belediye olarak önem veriyoruz. Onların yaşamlarını kolaylaştırmak, sosyal hayata katılımlarını sağlayabilmek için bu güne kadar birçok çalışmalarımız oldu. Engelsiz Yaşam Merkezimiz de bunlardan biri fakat Erzurum da ilkdir. İlk olması nedeniyle elbette eksiklerimiz olacaktır. Fakat bu yaptığımız merkezle bir adım atmış olduk ileride bundan daha iyisi yapılacaktır ve yaşam alanları artacaktır. Buda engelli insanlarımızın hedefine bir adım ileri taşınmış olacak. Söz verdiğim gibi en kısa süre içerisin de engelli vatandaşlarımızın her zaman hizmetin de olacak özel olarak dizayn edilmiş bir servis aracı alacağız. Palandöken Belediyesi olarak insanlarımıza öncü olmanı mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyemiz her vatandaşına kapılarını ve yüreğini açmıştır. Vatandaşımızın huzuru, mutluluğu, refahı için ne gerekirse onu yapmak için buradayız ve yapıyoruz” dedi.

 

 
Öte yandan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Engelsiz Yaşam Merkezini gezdiği sırada Duygularını ve dünyasını şiirlere döken ve dördüncü Şiir kitabını çıkartan Şair Gürbüz Papağan, Başkan Bulutlara, şiir kitaplarını hediye ederken Bilek Güreşinde Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları olan Gökhan Seven ise sembolik olarak madalyalarını verdi. Başkan Bulutlar, Bilek Şampiyonu Seveni Palandöken Belediye Spor Kulübünü sporcusu olmasını ve belediye adına yarışması için kulübe davet etti. Daha sonra Başkan Bulutlar, engelli vatandaşların yaptığı el işi göz nurları sergisini gezdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.