Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum’da öğrenciler canlarını hiçe sayıyorlar

02.06.2013 Paz, 10:29

Reklam

Trafik kazalarının önüne geçmek ve yayaların can güvenliğini sağlamak amacıyla Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü tarafından Üniversite Kavşağı’na yaptırılan “devasa” üstgeçit, “süsgeçit” halini aldı. Yol kenarlarına yaptırılan engelleyici bariyer ve korkuluklara rağmen, özellikle de üniversite öğrencilerinin üstgeçidi kullanmama ısrarı görenleri hayret ve şaşkınlığa sürüklüyor.

 
Yapıldığı günlerde tartışma konusu haline gelen ve halen daha çoğu insan tarafından benimsenmeyen Üniversite Kavşağı’ndaki üstgeçidin, geçitten ziyade bir platform gibi kullanıldığını belirten vatandaşlar, “Üstgeçit, meydanı yukarıdan görmek isteyen ve fotoğraf çekmeyi düşünenler açısından bulunmaz bir yer oldu. Oysa burası yayalar için yaptırıldı. Ama gelin görün ki, her biri okumuş, yazmış insanlar olan üniversite gençlerinin önemli kısmı burayı kullanmıyor, kimi üniversiteden çıkışta yola iniyor, kimi korkulukların üstünden atlayarak güya kestirme bir yol seçiyor. Oysa kestirme zannettikleri yol, kendilerini telafisi mümkün olmayan kazalara doğru götürebilir. Buna dikkat etmek gerekir” dediler.

YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

asude gül

başbakanın gördüğünde kesinlikle ucube diyeceği, bir luna park kaydırağına benziyor.erzurumun sakin huzur veren girişini agresifleştiren bu ucube yerine estetik bir alt geçit yapılması,hem yayaların geçişi için kolaylık sağlar hemde erzurumun o güzel huzurlu girişine kavuşmuş oluruz.

02.06.2013, 21:26
Selim DOĞAN

Mimari ve estetik açıdan tam bir rezalet örneği olan bu üst geçitten geçme süresini biliyor musunuz? Ayrıca o rezil üst geçit kendini bilmez birileri tarafından bisiklet rampası olarak kullanılıyor.

02.06.2013, 21:34
yavuz

köprünün bir uç noktaları sadece otogara didenler için tasarlanmış gibi fakat çoğu insan duraklar için karşıya geçmeyi istiyor neden sadece bu, ayrıca Erzurum a yapılacak en büyük ihanetlerden biri bu metal yığınını şehrin girişine yapmak keşke birinin aklına iklim şartlarınıda göz önünde bulundurarak alt geçit yapılabileceği gelseydi… kartal girişli, otogar ve duraklar olacak şeklinde 2 çıkışlı olanından…

02.06.2013, 22:54