Anasayfa > 5'li Üst Haber, Gündem > Erzurum’da protokol eğitimi

08.11.2012 Per, 6:24

Reklam

Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından Erzurum’da kamu çalışanlarına yönelik 2 günlük protokol eğitimi verilecek.
Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nca 2012-2013 yılı içerisinde tüm yurt genelinde kamu kurumu ve kuruluşları, Valilik ve Belediyelerde görevli Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirleri, İl ve İlçe Yazı İşleri Müdürleri, BİMER koordinatörleri ve kullanıcıları ile Halkla İlişkiler görevlilerine yönelik eğitim programı kapsamında Kamu çalışanlarına yönelik eğitim semineri düzenlendi.

 
Halkla İlişkiler, İletişim, Protokol (Diplomasi kuralları) ve danışma hizmetleri derslerinin verileceği programa Erzurum, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Bayburt, Gümüşhane olmak üzere 9 ilden toplam 270 kamu çalışanı katılıyor

 
Kamu çalışanlarına verilen eğitim programı ile vatandaşların ve toplumdaki grupların, kendilerini açık bir şekilde ifade etmeleri, yasal haklarını kullanmaları yükümlülüklerini yerine getirmeleri ve farklılıklarını ortaya koymaları ile yönetenlerle – yönetilenlerin karşılıklı etkileşimini sağlayan yönetim anlayışını hayata geçirmek ,toplumsal bilincin artırılması amaçlanıyor.

 
Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü konferans Salonu’nda düzenlen eğitim programın açılış bölümünde konuşan Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk “Ülkemizin gelişmiş olduğu yönetim anlayışı, modern yönetim araçlarını kullanabilmek için çağdaş ülkeler düzeyine erişiyor. Bu nedenle yaklaşık 7 yıldır ülkemizde başarıyla uygulanan BİMMER iletişim ulaşma merkezi ve kaynaşma ağı oluşturuldu. Biz gerekli valilikler ve yerel yönetimler bu geçen süre zarfında bu kaynaşma ağını başarılı bir şekilde uyguladık. Vatandaşlarımız da çok ciddi bir şekilde bu müracaat yöntemini kullandılar. Yaptığımız işin sonuçlarından haberdar olmamızın yönteminin bir tanesi de bu haberleşme yöntemidir. Vatandaşlar anında ilgili makamlara geri dönüş ve şikayetlerini dileklerini, isteklerini ve dileklerini bildirmeleri çağdaş yönetim bakımından çok önemlidir” dedi.
Eğitim programı çalışması 2 gün sürecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.