Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum’da Tinerci Yuvaları

07.08.2012 Sal, 13:10

Erzurum’da Tinerci Yuvaları

Reklam

Erzurum’un Kasımpaşa mahallesinde bulunan ve sahipleri tarafından terk edilen apartman tinerci gençlerin yuvası haline geldi. Kentte terkedilen ve habe durumda onlarca binanın bulunduğunu belirten vatandaşla, ”Harebe veya  terk edilmiş binalar bir an önce yıkılmalı. Yoksa yarın yaşanacak bir olayın vebalinin altından kimse kalkamaz” dediler.

 
Kasımpaşa Mahallesi cami sokakta bulunan üç katlı binanın tinerci ve ballyci gençlerin yuvası haline geldiğini ifade eden semt sakinleri, ”Sabah erken saatlerden itibaren binaya giren gençler tiner ve bally çekip alkol alıyorlar. Daha sonrada çevreyi rahatsız ediyorlar. İkaz ettiğimiz zamanda ellerinde ki kesici aletlerle üzerimize saldırıyorlar” diye konuştular.

 

 
Kendilerinin ve çocuklarının hayatından endişe ettiklerini de vurgulayan semt sakinleri,”Gün boyu tiner çekip alkol alıp yüksek sesle bağırıyorlar. Şikayetçi oluyoruz gelip götürüyorlar ancak sonraki günlerde yine aynı olay yaşanıyor. Binanın sahibi burayı satılığa çıkardı. Ancak müşteri bulunmuyor. Yetkililerden önlem almalarını bekliyoruz” şeklinde konuştular.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.